• Посилання скопійовано

З 1 січня 2025 року в ПКУ зміняться правила визначення критеріїв пов’язаності осіб

З 1 січня 2025 року буде збільшено з 20% до 25% нижню межу частки володіння корпоративними правами кожної особи в наступній юридичній особі в ланцюгу для визначення пов’язаності (незалежно від результатів множення)

З 1 січня 2025 року в ПКУ зміняться правила визначення критеріїв пов’язаності осіб

ДПС у Полтавській області розповідає, що Законом України від 18.06.2024 №3813-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» (далі – Закон №3813) були внесені окремі зміни до пп. 14.1.159 ПКУ, які набирають чинності з 01 січня 2025 року.

Так, пп. «а» пп. 14.1.159 доповнено абзацами такого змісту:

«доходи (виручка) юридичної особи – резидента від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (за вирахуванням непрямих податків), окремій юридичній особі – нерезиденту або окремому іноземному утворенню без статусу юридичної особи (в тому числі нерезиденту, який провадить господарську діяльність через постійне представництво на території України) протягом календарного року становлять 75 і більше відсотків доходів (виручки) такої юридичної особи – резидента від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (за вирахуванням непрямих податків) всім нерезидентам, за умови що такі доходи становлять 50  і більше відсотків загальної суми доходу такої юридичної особи від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за правилами бухгалтерського обліку;

вартість продукції (товарів, робіт, послуг), придбаної юридичною особою – резидентом в іншої окремої юридичної особи – нерезидента або окремого іноземного утворення без статусу юридичної особи (в тому числі у нерезидента, який провадить господарську діяльність через постійне представництво на території України) протягом календарного року, становить 75 і більше відсотків вартості продукції (товарів, робіт, послуг), придбаної такою особою у всіх нерезидентів, за умови що сума таких операцій з придбання становить 50 і більше відсотків загальної вартості продукції (товарів, робіт, послуг), придбаної такою юридичною особою – резидентом».

Також в абзаці тринадцятому пп. «в» пп. 14.1.159 ПКУ цифри «20» замінено цифрами «25», тобто збільшено з 20% до 25% нижню межу частки володіння корпоративними правами кожної особи  в наступній юридичній особі в ланцюгу для визначення пов’язаності  (незалежно від результатів множення).

Отже, пов’язаність осіб встановлюється відповідно до наведених у пп. 14.1.159 ПКУ критеріїв. Ці критерії умовно можливо поділити на такі групи пов’язаності: юридична, економічна, родинні зв’язки.

Джерело: ДПС у Полтавській області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»