
Delo.ua розповідає, що Уряд планує переглянути критерії для включення підприємств до «Клубу білого бізнесу», що дає податкові преференції сумлінним платникам. Йдеться не лише про пом’якшення умов, а й про усунення технічних недоліків, які заважають добропорядному бізнесу залишатися у списку.
Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів Голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«Напевно, штраф у 340 грн є недостатнім приводом для того, аби виключати компанію з переліку «білого бізнесу», якщо, дійсно, цей штраф був сплачений і питання вже закрите», – зазначив він.
У травні очікується внесення законопроєкту щодо вдосконалення критеріїв членства. Зокрема, планується виправити ситуації, коли підприємства фізично не можуть відповідати чинним вимогам.
Гетманцев наголошує, що участь у «Клубі білого бізнесу» не дає автоматичних привілеїв, але звільняє підприємства від планових податкових перевірок у межах ризикоорієнтованого підходу, що реалізується вже третій рік поспіль.
Також він спростував поширену думку, що виліт із переліку означає негайне повернення перевірок: «План перевірок формується двічі на рік, і для включення до нього підприємство має відповідати певному набору ризиків».
За оцінками Європейської бізнес-асоціації, 48% компаній зацікавлені в участі у програмі. Водночас частина з них не завжди враховує критерії при веденні бізнесу, що, за словами Гетманцева, і пояснює значну ротацію списку.
55 платників податків виключили з переліку
Додамо, що станом на сьогодні у списку так званого «Клубу білого бізнесу» перебуває 8199 сумлінних платників податків – це на 55 менше ніж у попередньому кварталі.
За його словами, відбулося оновлення списку – понад 2500 підприємств доєдналися до клубу і приблизно стільки ж його залишили. Суттєво збільшилося представництво фізичних осіб - підприємців: наразі їх у списку 732, що на 581 більше. Також у клубі є 211 резидентів «Дія.City».
Підставою для виключення з переліку можуть бути навіть формальні порушення – наприклад, несвоєчасне подання податкової звітності. Водночас Гетманцев визнає, що окремі критерії потребують корекції.