
ДПСУ зазначає, що участь у тестуванні надає можливість:
- протестувати функціонал системи, що дозволить завчасно адаптувати внутрішні процеси до вимог майбутнього податкового контролю;
- впливати на вдосконалення механізмів перевірок, надаючи зворотний зв’язок щодо роботи системи;
- підвищити рівень підготовленості до цифрового формату податкового адміністрування, що зменшує ризики та сприяє прозорій взаємодії з органами ДПС.
Долучитися до тестування можна в Електронному кабінеті.
- детальний опис формату SAF-T UA;
- опис елементів SAF-T UA та XSD (визначення схеми XML) для SAF-T UA,
- технічну документацію (включаючи XML-схеми -XSD);
- приклад заповнення файлу;
- релізи змін та іншу корисну інформацію для платників податків та розробників програмного забезпечення;
- відповіді на найпоширеніщі запитання, які виникають у платників податків під час формування та подання SAF-T UA.
Довідково
SAF-T UA (Standard Audit File for Tax) – це електронний файл стандартизованої структури, що містить експортовані з вихідної системи обліку дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов'язань, а також інформацію щодо змін у фінансово-господарському становищі суб'єкта господарювання за певний період, який є частиною реалізації Національної стратегії доходів до 2030 року, затвердженої розпорядженням КМУ від 27.12.2023 №1218-р.
Впровадження електронного аудиту (е-аудит) є одним із ключових напрямів реалізації Національної стратегії доходів до 2030 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року №1218-р. Це дозволить значно підвищити ефективність контрольно-перевірочної роботи та сприятиме цифровій трансформації податкового адміністрування, зокрема через впровадження стандартного аудиторського файлу SAF-T UA (Standard Audit File for Tax).