• Посилання скопійовано

Що таке санація боржника: деталі від Мінʼюсту

Із запровадженням процедури санації господарський суд затверджує розроблений розпорядником майна за участю боржника і схвалений зборами кредиторів план санації боржника, призначає з числа арбітражних керуючих керуючого санацією

Що таке санація боржника: деталі від Мінʼюсту

Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація.

Міністерство юстиції України розповідає, що згідно зі ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства (далі – КУзПБ) санація – система заходів, передбачених цим Кодексом, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою відновлення платоспроможності боржника, спрямованих на оздоровлення фінансово-господарського стану боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів.

Із запровадженням процедури санації господарський суд затверджує розроблений розпорядником майна за участю боржника і схвалений зборами кредиторів план санації боржника, призначає з числа арбітражних керуючих керуючого санацією. Ухвала господарського суду про введення процедури санації та призначення керуючого санацією набирає законної сили з дня її постановлення. Офіційне оприлюднення повідомлення про введення процедури санації здійснюється на офіційному вебпорталі судової влади України.

 

План санації боржника

План санації має містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника і має передбачати строк відновлення платоспроможності боржника.

Платоспроможність вважається відновленою за умови погашення вимог кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів.

Заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містить план санації, можуть бути:

  • реструктуризація підприємства;
  • перепрофілювання виробництва;
  • закриття нерентабельних виробництв;
  • відстрочення, розстрочення або прощення боргу чи його частини;
  • виконання зобов’язання боржника третіми особами;
  • задоволення вимог кредиторів в інший спосіб, що не суперечить цьому Кодексу;
  • ліквідація дебіторської заборгованості;
  • реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Кодексу;
  • продаж частини майна боржника;
  • виконання зобов’язань боржника власником боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов’язань;
  • відчуження майна та погашення вимог кредиторів шляхом заміщення активів;
  • звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі виконання плану санації;
  • одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, що відшкодовується відповідно до вимог цього Кодексу позачергово за рахунок продажу майна боржника;
  • одержання позик та кредитів, придбання товарів у кредит;
  • інші заходи з відновлення платоспроможності боржника.

З моменту постановлення ухвали про запровадження процедури санації члени виконавчого органу (керівник) боржника звільняються з посади у порядку, визначеному законодавством, управління боржником переходить до керуючого санацією, зупиняються повноваження органів управління боржника – юридичної особи щодо управління та розпорядження майном боржника, повноваження органів управління передаються керуючому санацією, крім повноважень, передбачених планом санації.

Процедура санації боржника припиняється достроково в разі невиконання умов плану санації та/або в разі невиконання поточних зобов’язань боржника, у зв’язку з чим господарський суд визнає боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

 

Звіт керуючого санацією

Відповідно до ст. 57 КУзПБ за 15 днів до завершення строку санації, а також за наявності підстав для припинення процедури санації керуючий санацією зобов’язаний подати зборам кредиторів письмовий звіт і повідомити кредиторів про час і місце проведення зборів кредиторів.

За результатами розгляду звіту керуючого санацією збори кредиторів приймають рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про:

  • закриття провадження у справі у зв’язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника;
  • припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
  • схвалення змін до плану санації та продовження строку процедури санації.

У разі виникнення обставин, що є підставою для припинення процедури санації, збори кредиторів можуть прийняти відповідне рішення за відсутності звіту керуючого санацією.

У разі закінчення строків процедури санації, передбачених планом санації, та за умови відсутності клопотання зборів кредиторів про продовження строків процедури санації у зв’язку зі схваленням відповідних змін до плану санації господарський суд визнає боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Право і відповідальність/Судова практика

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Судова практика»