• Посилання скопійовано

Стягнення податкового боргу з фізосіб здійснюється в іншому порядку, ніж з юросіб

Інформаційний лист ВАСУ від 04.05.2012 р. №1198/12/12-12

Розглядаючи питання стягнення податкового боргу, ВАСУ не залишився осторонь щодо особливостей стягнення податкового боргу з фізосіб. Так, на його думку, особливості такої процедури полягають у такому.

По-перше, за змістом п. 87.11 ПКУ процедура стягнення податкового боргу з фізособи може ініціюватися тільки через звернення органу стягнення з відповідним позовом. Звернутися з поданням у порядку статті 183-3 КАС України у випадку, що розглядається, податковий орган не має права.

По-друге, суди розглядатимуть позовні вимоги про стягнення податкового боргу з фізособи загалом. При цьому окремі процедури стягнення коштів за податковим боргом та продажу майна, що перебуває в податковій заставі, не застосовуються.

По-третє, виконання рішення суду про стягнення податкового боргу з фізособи — платника податків здійснюється не податковими органами, а державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

По-четверте, фізособам податкова вимога надсилається в тому самому порядку і з тих самих підстав, що і платникам податку — юрособам. Таким чином, право на звернення з позовом про стягнення податкового боргу з фізособи — платника податків виникає через 60 календарних днів з моменту надсилання такому платнику податкової вимоги.

Докладніше позицію щодо початку перебігу строку звернення до адміністративного суду про стягнення податкового боргу викладено у листі ВАСУ від 09.04.2012 р. №1017/11/13-12.

Автор: Канарьова Наталія

Рубрика: Право і відповідальність/Судова практика

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Судова практика»