Про це розповіла директор Департаменту аудиту ДФС Наталія Рубан.
Однак, робота аудиту направлена і на скорочення кількості позапланових перевірок (проведено на 30% менше, ніж за відповідний період минулого року) та кардинальне зменшення зустрічних звірок (менше на 70%).
Акцент у роботі аудиторів посилено на якісний відбір до перевірок лише ризикових суб’єктів господарювання та забезпечення доказовості виявлених порушень в ході планових перевірок (комплексність охоплення питань і періодів). Зокрема, із донарахованих 15 млрд грн грошових зобов’язань майже половину задокументовано плановими перевірками.
Із донарахованих сум узгоджено платниками податків 3,7 млрд гривень.
Найбільша сума донарахованих платежів – зобов’язання по декларуванню податку на прибуток (6,5 млрд грн) та ПДВ (6,4 млрд гривень).
Поряд з цим, за результатами перевірок з питань дотримання суб’єктами господарювання вимог валютного законодавства донараховано понад 1,1 млрд грн пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, 0,3 млрд грн податку на прибуток з іноземних юридичних осіб, за порушення законодавства з питань митної справи 0,7 млрд грн грошових зобов’язань.
Стосовно позапланових перевірок слід зазначити, що у більшості випадків рішення щодо їх проведення не залежать від ініціативи контролюючих органів. Так, за 7 місяців поточного року майже 60 відс. позапланових перевірок (5,9 тис.) проведено у зв’язку з ліквідацією суб’єктів господарювання, отриманням рішень суду, на звернення платників податків.
За словами Наталії Рубан, реальний вклад підрозділів аудиту по забезпеченню надходжень до бюджету склав майже 2,5 млрд грн – із нарахованої суми до бюджету вже надійшло понад 1,6 млрд грн, зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 3,2 млрд грн, що упередило несплату податку у майбутньому на 0,6 млрд грн, та на 0,3 млрд грн зменшено залишки від’ємного значення ПДВ, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного періоду.