Держпраці у листі від 19.05.2016 р. №5548/4/4.3-ДП-16 розглянула питання застосування фінансових санкцій у разі:
Непроведення індексації зарплати
Податківці наголосили, що індексація заробітної плати є мінімальною державною гарантією в оплаті праці. За її недотримання юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, нестимуть відповідальність у вигляді штрафу у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (абз. 4 частини другої ст. 265 КЗпП).
Як збільшити зарплату, щоб в подальшому оминути нарахування індексації читайте тут >>>
Нюанси донарахування індексації за минулі періоди розглянуто у аналітичному матеріалі від редакції>>>
Актуальний калькулятор індексації знаходиться тут >>
Некомпенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати
Така компенсація, виходячи із положень частини другої ст. 12 Закону №108/95-ВР, не є мінімальними державними гарантіями, за недотримання яких накладається штраф у розмірі, передбаченому абз. 4 частини другої ст. 265 КЗпП.
За таке порушення юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі мінімальної заробітної плати (на сьогодні - 1450 грн).
Докладніше про порядок нарахування компенсації та випадки її нарахування читайте тут>>>
Безпідставної невиплати заробітної плати
Підставою для здійснення роботодавцем виплати винагороди, обчисленої, як правило, у грошовому виразі, з дотриманням встановлених ст. 24 Закону №108/95-ВР строків та в порядку оплати праці, є виконання працівником роботи.
Своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їх черговості.