• Посилання скопійовано

Штрафи за порушення порядку вирішення колективних трудових спорів пропонують збільшити в 10 раз

Зареєстровано законопроект, яким пропонується посилити відповідальність за порушення вимог законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)

Штрафи за порушення порядку вирішення колективних трудових спорів пропонують збільшити в 10 раз

12 квітня у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 6351 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)". Його автором є нардеп з "Блоку Петра Порошенка" І. Рибак.

Метою цього законопроекту є підвищення відповідальності громадян та посадових осіб шляхом посилення адміністративних стягнень через збільшення у 10 разів штрафів, що накладаються на осіб, винних у порушенні законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Як зазначено у пояснювальній записці, така ініціатива зумовлена тим, що на сьогодні "саме небажання однієї сторони вести конструктивний діалог за столом переговорів, вишукувати компромісні рішення найчастіше заводить вирішення цих конфліктів у глухий кут, сприяє зростанню протестної активності найманих працівників, їх зневіреності в самої можливості ведення конструктивного діалогу".

Одним з пріоритетних важелів впливу на своєчасне вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) є примирні процедури, оскільки конфлікти між найманими працівниками та роботодавцем завжди існували й існуватимуть надалі, а роль примирних процедур з часом лише зростатиме.

З огляду на це, пропонується встановити такі адмінштраф у розмірі від 500 до 1000 н.м.д.г. у разі:

1) ухилення роботодавця або його представника від участі в примирних процедурах (утворення примирної комісії, трудового арбітражу),

2) невиконання сторонами або їх представниками зобов'язань за угодою, досягнутою в результаті примирних процедур,

3) порушення законодавства посадовими особами центральних органів виконавчої влади, державних органів та органів місцевого самоврядування про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в частині ухилення  від утворення примирних органів,

4) невиконання законних вимог посадових осіб державного органу, що реалізує державну політику з питань сприяння врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), щодо усунення порушень законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) або створення перешкод для діяльності цього органу.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: Верховна Рада України

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»