Ми вже вказували, що 17 листопада на черговому засіданні КМУ було ухвалено законопроєкт щодо посилення відповідальності за порушення порядку подання податкової звітності.
18 листопада відповідний урядовий законопроєкт №6317 було зареєстровано на сайті ВРУ.
І ось наразі з'явився його текст. З ним можна ознайомитися за посиланням.
За пояснювальною запискою до законопроєкту пропонується внести зміни до статті 163-1 КпАП та передбачити адміністративну відповідальність для керівників та інших посадових осіб підприємств за порушення порядку ведення податкового обліку, подання податкової звітності, надання аудиторських звітів.
При цьому з метою посилення адміністративної відповідальності проєктом Закону пропонується збільшити розміри штрафних санкцій за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтею 163-1 КУпАП.
Так за відсутність податкового обліку, порушення порядку подання податкової звітності (крім єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ), порушення керівника ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання податкової звітності та аудиторських звітів буде застосовуватися адмінштраф у розмірі від 100 до 150 нмдг (від 1700 до 2550 грн). Наразі це від 5 до 10 нмдг – тобто від 85 грн до 170 грн. Дії, перелічені вище, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення буде вже тягнути адмінштраф від 150 до 250 нмдг (від 2550 до 4250 грн). Наразі такий штраф становить від 10 до 15 нмдг (від 170 до 255 грн).
І ще. З метою визначення механізму реалізації зазначеної статті КУпАП передбачено внесення змін також до статей 221, 234-2, 255 КУпАП, якими визначається, що справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням порядку ведення податкового обліку, подання податкової звітності, надання аудиторських звітів (стаття 163-1 КпАП), розглядатимуться податковими органами.
Проєктом Закону також вносяться зміни до статей 163-4 та 165-1 КпАП з метою уникнення колізій, які на сьогодні виникають на практиці при застосуванні цих положень КпАП за подання єдиної звітності в частині єдиного внеску. Крім того, з метою приведення положень КпАП до положень законів України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» проєктом Закону пропонується терміни «аудиторський висновок» замінити на«аудиторський звіт» та «державні податкові інспекції» на «податкові органи» відповідно.
Набрання чинності
У разі прийняття Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!