• Посилання скопійовано

З 15 грудня діятиме зменшений розмір штрафу за неправдиві відомості у митній декларації

7 грудня В. Зеленський підписав Закон №2760. Згідно з ним за заявлення у митній декларації неправдивих відомостей пропонується встановити штраф у розмірі від 50% до 150% несплаченої суми митних платежів (раніше було 300%). Закон вже опубліковано

З 15 грудня діятиме зменшений розмір штрафу за неправдиві відомості у митній декларації

7 грудня В. Зеленський підписав Закон від 16.11.2022 р. №2760 "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо врегулювання питання притягнення до адміністративної відповідальності за дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів". Про це йдеться у карточці законопроєкту. 

Ним викладено у новій редакції статтю 485 МКУ.

Згідно з нею дії, за заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою митному органу документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги, передбачено штраф у розмірі від 50 до 150% несплаченої суми митних платежів.

Зауважимо, що раніше було передбачено накладення штрафу в розмірі 300% несплаченої суми митних платежів. Тобто відбудеться зменшення у два рази штрафу за дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру.

Очікується, що цей Закон набере чинності з 15 грудня 2022 року. 10 грудня Закон було опубліковано в "Голосі України". Відповідно його норми діятимуть з 15 грудня.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»