• Посилання скопійовано

Уряд скасував розпорядження щодо порядку примусового виконання рішень під час війни

Скасованими розпорядженнями було дозволено здiйснення видаткових операцій з рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту, та визначено умови їх здійснення

Уряд скасував розпорядження щодо порядку примусового виконання рішень під час війни

Міністерство юстиції України розповідає, що Кабінет Міністрів України визнав такими, що втратили чинність, розпорядження вiд 02.03.2022 №198-р «Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану» (далі – розпорядження №198-р) та вiд 11.03.2022 №212-р «Про забезпечення здійснення розрахунків підприємств, установ, організацій в умовах воєнного стану» (далі – розпорядження №212-р).

Зазначеними розпорядженнями було дозволено здiйснення видаткових операцій з рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту, та визначено умови їх здійснення.

Так, розпорядженнями №198-р та №212-р передбачалось тимчасово (до припинення чи скасування воєнного стану) дозволити:

1. фізичним особам здійснювати видаткові операції з рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищує 100000 (сто тисяч) гривень;

2. юридичним особам - боржникам здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти на яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, виключно на такi потреби:

  • виплата заробітної плати в розмiрi не більше 5 мінімальних розмірів заробітної плати на місяць на одного працівника юридичної особи - боржника;
  • сплата податків, зборiв та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
  • здійснення розрахунків за правочинами – для підприємств та господарських товариств в оборонно-промисловому комплексі.

Втім, 6 травня 2023 року набув чинності Закон, яким передбачено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, якщо на кошти боржників накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, то:

  1. фізичні особи - боржники можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови, що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій у визначеному порядку. Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється;
  2. юридичні особи - боржники, самозайняті особи можуть здійснювати видаткові операції з поточних рахунків виключно для виплати заробітної плати в розмірі не більше п'яти розмірів мінімальної заробітної плати на місяць на одного працівника такої юридичної особи чи самозайнятої особи, а також для сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Саме тому з метою приведення нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України у відповідність до Закону №3048 розпорядження №198-р та №212-р визнані такими, що втратили чинність.

 

Від редакції. Зауважимо, що залишається діяти норма, якою законодавець визначив «максимальну» суму витрат для фізосіб на місяць за його заявою – 13 400 грн з одного рахунку в банку. Докладніше про це читайте у статті.

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»