Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Госрегуляторная служба настаивает на отмене алкогольно-табачной отчетности для розничных торговцев

ГРСУ обратилась к Минфину с требованием об отмене подачи отчетов по формам №1-РТ и №1-РА. В случае невыполнения ее решения действие Приказа №49 будет остановлено в начале сентября 2016 года

Державна регуляторна служба України (далі - ДРСУ) у рішенні від 04.07.2016 р. №8 погодилась, що введення в дію Наказу №49 спричинило низку проблем, зокрема, пов'язаних із:

  •  складністю заповнення звітних форм;
  • неможливістю їх коригування;
  • надмірними фінансовими санкціями за допущення помилок при заповнені.

Це, зі слів ДРСУ, "призводить до невиправданого адміністративного, а також фінансового навантаження на суб'єктів господарювання, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та ліцензії на вироблення та оптову торгівлю тютюновими виробами".

Таким чином, ДРСУ вважає, що вимога щодо подання звітів за формами №1-РА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі" та №1-РТ "Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі"  суперечить таким обов'язковим принципам державної регуляторної політики, як:

  • доцільності - обґрунтованої необхідності державного регулювання господарських відносин з метою вирішення існуючої проблеми;
  • ефективності - забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб'єктів господарювання, громадян та держави;
  • збалансованості - забезпечення у регуляторній діяльності балансу інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

З огляду на це та згідно з частиною третьою ст. 27 Закону №1160-IV, Держрегуляторна пропонує Мінфіну скасувати необхідність подання звітності за формами №1-РА  та №1-РТ.

Зазначено, що це Рішення ДРСУ підлягає виконанню у двомісячний строк з дня його прийняття (тобто до 04.09.2016 р.). Для цього потрібно підготувати проект регуляторного акта про внесення змін до Наказу №49. 

У разі невиконання рішення ДРСУ  або неоскарження цього рішення органом виконавчої влади протягом встановленого строку дія Наказу №49 буде зупинена Законом №1160-IV в частині затвердження форм звітів №1 РТ та №1 РА та порядку їх заповнення наступного дня з дня закінчення строку виконання такого рішення. При цьому зазначено, що подання скарги щодо рішення уповноваженого органу не зупиняє дії цього рішення.

****

Нагадаємо, що у ВРУ зареєстровано кілька законопроектів, якими пропонується виключити суб’єктів роздрібної торгівлі з переліку тих, кому необхідно подавати щомісячний звіт про обсяги торгівлі. Докладніше про це тут і тут.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Государственная регуляторная служба Украины
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Алкоголь , Отчетность , Табачные изделия

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 7

Новости по теме

Консультации по теме