Главная Все новости «Дебет-Кредит» Новости партнеров

Убытки прошлых периодов - еще успеваете задекларировать: «7 минут» с Ольгой Гонзайк

Можно ли уменьшить финрезультат на сумму убытков? Как рассчитать сумму льготы? Как отразить убытки в декларации? Об этом в очередном выпуске «7 минут»


У гарячий період річного звітування не зайвим буде нагадати, що фінансовий результат до оподаткування, тобто оподаткований прибуток, може бути зменшений на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих звітних років. Це коригування передбачено пп. 140.4.4 ПКУ і його здійснюють усі платники податку на прибуток, незалежно від розміру їхнього доходу (до чи понад 40 млн), за наявності від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих років.

Таке зменшення фінансового результату відображається у рядку 3.2.4 додатка РІ до рядка 03 декларації. І якщо розібратися, по суті, таке коригування є податковою пільгою. А, як ви знаєте, отримати податкову пільгу і не відзвітувати за неї нам законодавство не дозволяє. Існує навіть окремий порядок обліку податків, не сплачених підприємством до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг. Такий порядок затверджений постановою КМУ №1233. Згідно з п. 2 Постанови №1233, підприємство яке не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, зобов’язане вести облік сум таких пільг та відображати інформацію про них у податковій звітності. Такі пільги відображаються у додатку ПП до податкової декларації з податку на прибуток зі зазначенням:

  • коду пільги та найменування пільги,
  • суми податку, несплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням такої податкової пільги,
  • строку користування цією пільгою у звітному періоді,
  • сум податкової пільги, що використана за цільовим призначенням.

Код нашої пільги, тобто збитку минулих періодів, згідно з довідником податкових пільг буде 11020301. Суму пільги необхідно розрахувати таким чином: сума від’ємного значення попереднього звітного року в межах суми прибутку звітного періоду множимо на розмір базової ставки, тобто на 18% і ділимо на 100. При цьому платник податку, який застосовує податкові різниці, суми такої пільги відображає у додатку ПП.

Якщо показник у рядку 4 сам об’єкт оподаткування, рядок 02 + рядок 03 РІ декларації за звітний податковий період має позитивне значення без врахування суми від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього звітного року.

Якщо ж об’єкт оподаткування з податку на прибуток має від’ємне значення або дорівнює 0 без урахування від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього звітного року, то втрати до бюджету не виникають та сума пільги не визначається.

Також зважте, що додаток ПП вперше подається починаючи зі звітних періодів 2020 року.

Що робити підприємству, яке мало непокриті збитки та не включило їх до декларації за наступні звітні податкові періоди? Відповідь на це питання є в ІПК від 18.11.2020 р. №4728/ІПК/99-00-05-05-02-06. У ній податковці зазначили, що у такому випадку підприємство може скористатися правом для виправлення такої помилки в уточнюючому розрахунку або звітній декларації відповідно до ст. 50 ПКУ не пізніше закінчення 1095-ого дня, що настає за останнім днем граничного строку подання декларації за такий період, за період у якому допущено помилку. Якщо строки давності, а саме 1095 днів, будуть пропущені, підприємство втратить право на врахування такого від’ємного значення об’єкта оподаткування.

До речі, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №4101, яким пропонується збитки минулих періодів враховувати лише 5 років. Але на сьогодні він не прийнятий, тому не забудьте врахувати від’ємне значення об’єкта оподаткування минулих звітних періодів в поточній декларації, адже ви маєте на це законне право.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
7eminar.com
Рубрика:
«Дебет-Кредит» / Новости партнеров
Теги:
Убытки , Налоговая отчетность , Налог на прибыль , Декларация , «7минут» от 7eminar.com

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме