Главная Все новости Финансы и банки НБУ и банковская система

С 10 декабря снимать средства с корпоративной карты для выплаты зарплаты – уже нельзя

НБУ осовременил порядок осуществления эмиссии платежных карточек и операций с их использованием. В частности, он вновь запретил использовать корпоративные карты для выплаты зарплаты и больничных

Національний банк України удосконалив порядок здійснення банками емісії електронних платіжних засобів (платіжних карток) та операцій з їхнім використанням. Оновлений порядок ураховує сучасні тенденції на фінансовому ринку та міжнародну практику1 здійснення розрахунків із використанням електронних платіжних засобів.

Зокрема, Нацбанк:

  • унормував порядок використання користувачем платіжного застосунку;
  • унормував діяльність інформаційно-технічного посередника;
  • передбачив право фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, використовувати корпоративну платіжну картку;
  • передбачив право емітувати до рахунка, відкритого на ім'я фізичної особи, визнаної судом недієздатною, електронний платіжний засіб на ім’я законного представника (опікуна) цієї фізичної особи;
  • надав право банку передавати користувачу платіжну картку через свого агента, якому надано право здійснювати ідентифікацію/верифікацію клієнтів;
  • визначив обов’язок банку передбачати порядок видачі/передачі електронного платіжного засобу користувачу в договорі з клієнтом;

уточнив вимоги щодо:

  • права довіреною особою клієнта отримувати платіжну картку, але без права користуватись нею;
  • обов’язку постачальника платіжних послуг інформувати користувачів про вартість своїх послуг до початку ініціювання переказу.

Національний банк очікує, що запровадження таких вимог спонукатиме банки удосконалювати рівень обслуговування користувачів, що спрятиме посиленню захисту прав користувачів та  зростанню їхньої довіри до використання електронних платіжних засобів. Відповідні норми містить постанова НБУ  № 142 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", що вносить зміни  до Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їхнім використанням. Постанова №142 набирає чинності з 10 грудня 2019 року.

***

1. Директива ЄС 2015/2366 Європейського Парламенту та Ради від 25 листопада 2015 про платіжні послуги на внутрішньому ринку (PSD2)

2. затвердженого постановою Правління НБУ від 05.11.2014 р. № 705.

***

Від редакції:

Зауважимо, що за Постановою №142 до Положення №705 внесено уточнення, яке було раніше виключено. 

Зокрема, суб’єкти господарювання не мають права використовувати корпоративні картки для виплати заробітної плати, виплат соціального характеру. Відповідно знімати кошти з корпоративної картки для виплати зарплати з 10 грудня не можна. Це буде вважатися порушенням. 

 

І ще, нагадуємо, що НБУ вважає ключ-карту до рахунку корпоративною. Тож на неї також поширюється ця заборона. Про це ми писали тут та тут.

***

Читайте також: Корпоративна картка: нові обмеження у використанні

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Финансы и банки / НБУ и банковская система
Теги:
Банки , Финансы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 19

Новости по теме

Консультации по теме

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрыть +