Главная Все новости Труд и социальная защита Пенсии

Перечень документов для получения пенсии могут уменьшить: проект постановления КМУ

Проектом предлагается снизить административную нагрузку на граждан путем сокращения количества документов, представляемых ими в пенсионные органы

Мінекономрозвитку оприлюднило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення» (завантажити).

Проектом пропонується знизити адміністративне навантаження на громадян шляхом скорочення кількості документів, які подаються ними до пенсійних органів. З цією метою, акт визначає організацію інформаційної взаємодії між органами Пенсійного фонду та іншими органами виконавчої влади.

Так, проектом цього документу встановлено, що:

1. для призначення, перерахунку, поновлення, припинення, продовження виплати пенсій, надбавок, допомог, доплат та компенсацій або переведення з одного виду пенсії на інший (далі – призначення пенсії) на запит органів, які призначають пенсію, не пізніше трьох робочих днів з дня його отримання подаються відомості з:

  • Державного реєстру фізичних осіб-платників податків – про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті). Відомості подаються Державною фіскальною службою у порядку, встановленому Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів.
  • Державного реєстру актів цивільного стану громадян – про народження та походження особи, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, інші акти цивільного стану особи.  Відомості подаються відділами реєстрації актів цивільного стану у порядку, встановленому Міністерством юстиції та Пенсійним фондом.
  • Централізованого банку даних з проблем інвалідності – про осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю. Відомості подаються у порядку, встановленому Міністерством соціальної політики та операторами банку даних центрального рівня.
  • Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги – про осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою. Відомості подаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад у порядку, встановленому Міністерством соціальної політики.
  • Реєстрів даних про дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, які проживають чи перебувають в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, – інформацію про здобуття ними дошкільної та загальної середньої освіти. Відомості подаються структурними підрозділами (посадовими особами), які є відповідальними за створення та постійне оновлення зазначених реєстрів у порядку, встановленому Міністерством юстиції.
  • Реєстрів територіальних громад – про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування. Відомості подаються у порядку, встановленому органом реєстрації.

2. Доступ до реєстрів здійснюватиметься виключно авторизовано, із збереженням інформації про службову або посадову особу, яка здійснювала запит, та час такого запиту.

Крім того, запропоновано заборонити вимагати від особи, яка подає заяву для призначення пенсії, документи, що підтверджують відомості, зазначені у пункті 1 цієї постанови (крім випадку, коли такі відомості відсутні у відповідній інформаційній системі або особа не надала згоди на отримання та обробку її персональних даних з певної інформаційної системи), а також відомості, які містяться в інформаційних системах Пенсійного фонду та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Пенсии
Теги:
Пенсия , Общество

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +