Главная Все новости Упрощенная система Физлица — предприниматели на общей системе

Физлицо-«общесистемщик» заплатил за услуги страхования: что с расходами?

Стоимость оплаченных услуг страхования, связанных с ведением хозяйственной деятельности, не включается в состав расходов физлица-«общесистемщика»

Як повідомила ДФС у Луганській області, порядок оподаткування доходів фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) визначено ст. 177 ПКУ.

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП.

Пунктом 177.4 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, який не містить витрат на страхування, що пов’язані з веденням господарської діяльності.

Тобто, вартість оплачених послуг страхування, які пов’язані з веденням господарської діяльності, не включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування.

 

Від редакції

Нагадаємо, що у листі ДФС у Харківській області від 09.01.2018 р. №86/ІПК/20-40-13-11-12 податківці стверджували, що оплату цих видів обов’язкового страхування авто можна віднести до витрат підприємця. Але за певних умов:

1) Якщо використання автомобіля напряму пов’язане з його підприємницькою діяльністю.

Зверніть увагу! Оскільки витрати на страхування неможливо безпосередньо пов'язати з отриманням конкретного доходу і враховуючи те, що вони забезпечують одержання економічної вигоди протягом тривалого періоду, то такі витрати включаються до складу витрат фізичної особи – підприємця рівномірно протягом такого періоду.

2) До складу витрат підприємця потрапляють тільки документально підтверджені витрати. Тому для відображення витрат мають бути у наявності правильно оформлені договори про страхування, а також оригінали платіжних документів щодо їх оплати.

Тож точка зору ДФС у Харківській області суперечить позиції ДФСУ. Тому радимо підприємцям, які займаються транспортними послугами, отримати  власну індивідуальну консультацію з цього питання та діяти за нею.

Джерело
ГФС в Луганской области
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на общей системе
Теги:
Расходы , НДФЛ , Предприниматели , Страхование

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?