Главная Все новости Госрегулирование Наличное обращение и касса

Распространяются ли наличные ограничения на расчеты карточкой?

Положение о ведении кассовых операций устанавливает предельную сумму наличных, которой юридические и физические лица могут рассчитываться. Но существует ли такая предельная сумма для расчетов карточкой через платежные терминалы?

Згідно п. 6 Положення №148 суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

  1. між собою – у розмірі до 10000 (десяти тисяч) гривень включно;
  2. з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень включно.

А згідно п. 7 Положення №148 фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі до 50 000 (п'ятдесяти тисяч) гривень уключно.

Обидва пункти цього Положення дають відповідь, що робити, якщо треба сплатити більшу суму (йти до каси банку або платити з поточного рахунку, тобто, безготівково).  А п. 8 цього Положення зазначає виключення, щодо яких обмеження не працюють.

Але це що стосується готівки. А якщо фізособа оплачує за товар чи послугу карткою і така оплата проводиться через платіжний термінал?

Податківці у ІПК від 31.05.2019 р. №2494/ІПК/28-10-27-01-11 зазначають, що розрахунок фізичної особи із суб'єктом господарювання за товари (надані послуги) за допомогою платіжної картки через платіжний термінал не буде вважатися готівковим розрахунком.

Таким чином зазначені вище готівкові обмеження не поширюються на проведенні розрахунків фізичних осіб із суб'єктом господарювання за допомогою платіжної картки через платіжний термінал.

***

Читайте також:

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
РРО , Банки , Наличность

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?