Главная Все новости Налогообложение НДС

Являются ли объектом обложения НДС взносы ОСМД на ремонт и содержание?

Налоговики в очередной ИПК рассказали, в каких случаях взносы членов ОСМД на ремонт и содержание помещений не подлежат обложению НДС

Коментар до ІПК ДПС від 05.12.2019 р. №1731/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Відповідно до пп. 8 п. 1 ст. 1 Закону №417 управління багатоквартирним будинком - це вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов'язків співвласників, пов'язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку.

Зокрема, внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об'єднання та/або рішенням загальних зборів (ст. 23 Закону № 2866).

При цьому податківці у коментованій ІПК нагадують, що згідно з пп. «а» і «б» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Як зазначається у коментованій консультації, внески, що надходять у вигляді грошових коштів на банківський рахунок об'єднання від власників приміщень на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності об'єднання не є оплатою операцій з постачання товарів чи послуг.

Відповідно такі внески не підпадають під об'єкт оподаткування ПДВ.

Проте варто звернути увагу: у разі встановлення окремої плати за послуги з перерахунку отриманих від таких власників коштів підприємствам, що постачають воду, теплову енергію, природний газ та електричну енергію чи здійснення операцій з постачання будь-яких інших товарів/послуг (тобто винагороди такого об’єднання),  у ОСББ виникає об'єкт оподаткування ПДВ (виходячи з вартості цих послуг).

***

Читайте також:

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Недвижимость , Ремонт

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме