Главная Все новости Налогообложение Налог на прибыль

Об учете отрицательного значения при рассчете объекта обложения налогом на прибыль

У предприятия отрицательное значение объекта обложения налогом на прибыль, образовавшееся по состоянии на 01.01.2011 г. Может ли предприятие учесть это отрицательное значение при рассчете объекта налогообложения за первое полугодие 2012 г.?

Така можливість є у разі, якщо:
• платники податку, дохід яких за підсумками 2011 р. становить менше 1 млн грн, можуть включити до складу витрат суму від’ємного значення об’єкта обкладення податком на прибуток, що утворилася станом на 01.01.2011 р., у першому півріччі 2012 р. і наступних звітних (податкових) періодах до повного їх погашення;
• платники податку, що мають дохід 1 млн грн і більше, від’ємне значення об’єкта обкладення податком на прибуток, що утворилося станом на 01.01.2012 р. (з урахуванням від’ємного значення об’єкта оподаткування за 2010 податковий рік), мають право включити до складу витрат у першому півріччі та наступних звітних періодах 2012 р. у розмірі 25% суми такого від’ємного значення; у разі якщо 25% суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашено протягом цього і за наслідками наступних податкових періодів 2012 р., то непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань 2013 — 2015 рр.
При цьому платники податку на прибуток ведуть окремий облік показника від’ємного значення об’єкта обкладення податком на прибуток, що склався станом на 01.01.2012 р. і включається до витрат наступних податкових періодів, і сум, не погашених протягом 2012 — 2015 рр. Таке від’ємне значення погашається у першу чергу. Потім погашається від’ємне значення об’єкта обкладення податком на прибуток, що виникло після 31.12.2011 р. (п. 3 підрозділу 4 Перехідних положень ПКУ).
Отже, якщо дохід підприємства за підсумками 2011 р. становить менше 1 млн грн, то підприємство може врахувати суму від’ємного значення об’єкта обкладення податком на прибуток, що утворилася станом на 01.01.2011 р., у складі витрат при обчисленні об’єкта оподаткування за перше півріччя 2012 р. без обмежень до повного погашення.
У разі якщо дохід становить 1 млн грн і більше, то таке від’ємне значення можна включити до складу витрат першого півріччя 2012 р. у розмірі 25%.

«Вісник податкової служби України», липень 2012 р., №26

Джерело
ДФС у Львівській області
Рубрика:
Налогообложение / Налог на прибыль
Теги:
Убытки , Налог на прибыль

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме