• Посилання скопійовано

ДФС підсумувала зміни в справлянні ЄСВ фізособами-підприємцями

Податківці в черговому листі розповіли про основні зміни, які відбулися з 1 січня 2016 року в частині нарахування та сплати ЄСВ та єдиного податку для фізосіб-підприємців

ДФС підсумувала зміни в справлянні ЄСВ фізособами-підприємцями

ДФС у м. Києві у листі від 18.01.2016 р. №195/Ч/26-15-12-02-14 підсумувала, що змінилося для фізосіб-підприємців у частині нарахування та сплати ЄСВ та єдиного податку. Отже:

1) збільшено максимальну величину бази нарахування ЄСВ, яка дорівнює 25 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто з 01.01.2016 р. – 34450 грн);

2) виключено з платників єдиного внеску найманих працівників;

3) для платників, зазначених у статті 4 Закону про ЄСВ нарахування єдиного внеску становить 22%;

4) виключено базу для утримання ЄСВ;

5) виключено з платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, фізичних осіб - підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

6) під час особливого періоду, визначеного Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" для платників ЄСВ, визначених у статті 4 Закону про ЄСВ, призваних на військову службу під час мобілізації або залучених до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їхньої військової служби зупиняється застосування норм статті 25 Закону про ЄСВ . Підставою для такого зупинення є копія військового квитка або копія документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, яка подається до органів доходів і зборів цим державним органом протягом 10 днів після її мобілізації.

7) Відповідно до п. 1.2 Рішення Київської міської ради №242/5629 єдиний податок для суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та віднесені до першої та другої групи платників єдиного податку, встановлено у такому розмірі:

  • для I групи  - 10 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
  • для II групи  - 20% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Мінімальна зарплата з 1 вересня 2015 - 1378 гривень.

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Отже, по терміну сплати 20 січня 2016 року сума авансового внеску для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку другої груп повинна була становити 275,60 грн.

Аналітичні статті на тему:

 - Податкова реформа або що змінилося для платників податків з 1 січня 2016 року;

 - Що змінилося у 2016 році для підприємців на загальній системі оподаткування

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Державна фіскальна служба України

Рубрика: Спрощена система/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»