ДФСУ у листі від 25.11.2014 р. №11686/7/99-99-15-03-01-17 розглянула питання щодо організації роботи з адміністрування єдиного податку для юридичних осіб та відзначила, зокрема, наступне.
1. Щодо обмежень по застосуванню спрощеної системи оподаткування
Однією з головних умов перебування на спрощеній системі оподаткування є те, що платники єдиного податку - юридичні особи повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари виключно в грошовій формі.
При цьому не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання - юридичні особи, які здійснюють, зокрема:
• діяльність з організації, проведення азартних ігор;
• обмін іноземної валюти;
• виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів);
• видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
• діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності) та зв'язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);
2. Щодо права платників єдиного податку - юридичних осіб здійснювати лізингові (орендні) операції та надавати в оренду рухоме та нерухоме майно
Обмеження щодо застосування спрощеної системи оподаткування, передбачене ПКУ, стосується фінансових установ і не поширюється на юросіб - суб'єктів господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але надають послуги з фінансового лізингу.
Юридичні особи, що не є фінансовими установами, які здійснюють лізингові (орендні) операції, надають в оренду рухоме і нерухоме майно, мають право бути платниками єдиного податку, якщо ними виконуються інші умови застосування спрощеної системи оподаткування.
3. Щодо анулювання реєстрації платників єдиного податку - юридичних осіб у разі наявності податкового боргу
Платник єдиного податку - юридична особа, у якого виник податковий борг (з єдиного податку та/або інших податків і зборів) у поточному кварталі протягом наступних двох кварталів має можливість сплатити цей податковий борг. У разі його несплати такому платнику податків анулюється реєстрація в останній день другого із двох послідовних кварталів.
У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку контролюючий орган зобов'язаний протягом 2 робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему зареєструвати таку особу платником єдиного податку. У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов'язаний надати протягом 2 робочих днів з дня подання суб'єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову.