ДФС у Волинській області зазначила, що перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізособою -підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено пп. 177.4.4 ПКУ. Зокрема, до них належать витрати на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.
Відповідно до ст. 776 ЦКУ, поточний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймачем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом. Капітальний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймодавцем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом.
Капітальний ремонт провадиться у строк, встановлений договором. Якщо строк не встановлений договором або ремонт викликаний невідкладною потребою, капітальний ремонт має бути проведений у розумний строк.
Якщо наймодавець не провів капітального ремонту речі, що перешкоджає її використанню відповідно до призначення та умов договору, наймач має право:
- відремонтувати річ, зарахувавши вартість ремонту в рахунок плати за користування річчю, або вимагати відшкодування вартості ремонту;
- вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.
Отже, підприємець, який використовує у своїй господарській діяльності власне майно, яке прямо пов’язане з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг, має право включати до витрат вартість ремонту (поліпшення) майна (в тому числі касового апарату).
При цьому вартість ремонту (поліпшення) орендованого майна фізособа – підприємець має право включати на підставі господарських договорів в яких передбачені умови експлуатації та їх ремонт.
Аналогічне роз'яснення розміщене на ресурсі "ЗІР" (підкатегорія 104.05)/