ДПС у Запорізькій області розповідає, що підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів (п. 296.1 ПКУ).
При цьому, ПКУ визначено максимальні обсяги доходів, що дозволяють перебувати платникам податків на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності в залежності від групи єдиного податку.
У разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платником єдиного податку, такий платник виключається з реєстру платників єдиного податку та переводиться на загальну систему оподаткування, з обов'язковим веденням обліку як доходів так і витрат.
Для підприємців на загальній системі оподаткування об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (п. 177.2 ПКУ).
Тобто, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов'язані мати підтверджуючі документи щодо походження товару.
Отже, необхідність отримання у постачальників документів, що підтверджують походження товарів та витрат, пов'язаних з веденням господарської діяльності, виникає навіть тоді, коли ведення обліку придбаних товарів та витрат не передбачено ПКУ.
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!