• Посилання скопійовано

Фізособа-«єдинник» І та ІІ груп не сплатила податок за березень 2022 року: чи буде штраф?

Фізособи-«єдинники» І та ІІ груп, які мали можливість сплатити, але не сплатили авансовий внесок за березень 2022 року, звільняються від штрафів за умови його сплати до 31 липня (включно). З 1 серпня на таких ФОПів чекає штраф та пеня

Фізособа-«єдинник» І та ІІ груп не сплатила податок за березень 2022 року: чи буде штраф?

Податківці у підкатегорії 107.05 ЗІР зазначили, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп, які мали можливість сплатити, але не сплатили авансовий внесок за березень 2022 року (термін сплати – 18.03.2022, припадає на період з 24.02.2022 по 27.05.2022), звільняються від відповідальності, передбаченої п. 122.1 ПКУ, та пені згідно з пп. 129.1.3 ПКУ, за умови сплати такого авансового внеску не пізніше 31.07.2022 (включно).  

Поряд з цим, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп, які не мали можливості своєчасно та/або у повному обсязі сплатити авансовий внесок за березень 2022 року, звільняються від відповідальності з обов’язковим виконанням такого обов’язку:

  • протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні;
  • протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення такої можливості.

При цьому підтвердження можливості чи неможливості виконання платниками обов’язків здійснюється відповідно до наказу Мінфіну від 29.07.2022 р. №225 «Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, та переліків документів на підтвердження».

Водночас, зауважимо, що таке звільнення від відповідальності не застосовується до фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп у разі несплати авансових внесків за січень – лютий 2022 року (терміни сплати – 20.01.2022 та 18.02.2022 відповідно) і до них застосовується відповідальність, передбачена п. 122.1 ПКУ, та пеня згідно з пп. 129.1.3 ПКУ.

 

Від редакції: Зауважимо, що в цьому розʼясненні не говориться про виникнення податкового боргу з квітня 2022 року, коли почала діяти норма щодо права не сплачувати фізособами-«єдинниками» під час війни авансових внесків з ЄП. Це дає надію, що таких ФОПів не буде виключено з реєстру платників ЄП через борг на протязі 2 кварталів. Про борг та анулювання реєстрації ми писали тут.

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»