ДПС у Тернопільській області повідомляє, що згідно з положеннями пп. 299.1 ПКУ реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно у контролюючому органі за місцем податкової адреси отримати (у тому числі в електронному вигляді) витяг з реєстру платників єдиного податку.
Згідно з п. 299.9 ПКУ строк надання витягу з реєстру платників єдиного податку для зареєстрованих платників єдиного податку не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту, а для суб’єктів господарювання, які подали заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування, – двох робочих днів з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.
Форми запиту про отримання з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку затверджені наказом Мінфіну від 16.07.2019 №308 «Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку».
Спосіб отримання витягу з реєстру платників єдиного податку (безпосередньо в контролюючому органі; в електронному вигляді) зазначається платником податку у Запиті.
На сьогодні реалізована можливість подання платником єдиного податку в електронному вигляді Запиту та отримання ним у той же день в електронному вигляді з реєстру платників єдиного податку.
Надходження від зареєстрованих платників єдиного податку до контролюючого органу Запиту з заявленим бажанням витяг з реєстру платників єдиного податку безпосередньо в контролюючому органі (зокрема в паперовому вигляді) в окремих випадках унеможливлює надання контролюючим органом платнику витягу з реєстру платників єдиного податку у день надходження такого Запиту, при цьому такий витяг надається платнику податків на наступний робочий день.
З метою уникнення неоднозначного трактування та визначення «строку надання витягу з реєстру платників єдиного податку», який для зареєстрованих платників єдиного податку не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту, необхідно повідомити таке.
Питання визначення та обчислення строків врегульовано ЦКУ.
Згідно з ст. 251 ЦКУ строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.
Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами (ст.252 ЦКУ).
Перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок (п. 1 ст. 253 ЦКУ).
Отже, надання контролюючим органом витягу з реєстру платників єдиного податку для зареєстрованих платників єдиного податку на наступний після отримання Запиту робочий день не суперечить вимогам ПКУ та відповідає нормам ЦКУ.
По це йдеться у листі ДПС України від 22.11.2022 р. №14866/7/99-00-24-01-03-07.