Податківці у ЗІР розповіли, що форму податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця затверджено наказом Мінфіну від 19.06.2015 №578 зі змінами та доповненнями (далі – Декларація).
Самостійне виправлення помилок у розд. І «Загальні показники підприємницької діяльності» платники єдиного податку першої – третьої груп можуть здійснити шляхом подання за звітний період нової Декларації з типом «Звітна нова» до закінчення граничного строку подання Декларації за такий самий звітний період або подати у наступних податкових періодах уточнюючу Декларацію відповідно до ст. 50 ПКУ з типом «Уточнююча».
Отже, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп у разі самостійного виправлення інформації, відображеної у розд. І «Загальні показники підприємницької діяльності» Декларації за попередній звітний (податковий) період можуть подати Декларацію за такий самий звітний період:
- до закінчення граничного строку подання Декларації – з типом «Звітна нова», заповнюючи повторно всі показники зазначені у попередньо поданій Декларації, яка уточняється;
- після закінчення граничного строку подання Декларації – з типом «Уточнююча», заповнюючи повторно всі показники зазначені у попередньо поданій Декларації, яка уточняється.
При цьому при поданні Декларації з типом «Уточнююча» показник рядка 14 «Загальна сума єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду» переноситься до рядків 15 «Сума єдиного податку, яка підлягала перерахуванню до бюджету, за даними звітного (податкового) періоду, в якому виявлена помилка» та 16 «Уточнена сума податкових зобов’язань за звітний (податковий) період, у якому виявлена помилка».
Обмежень щодо кількості поданих уточнюючих Декларацій ПКУ не встановлено.
Кожна подана уточнююча Декларація уточнює показники попередньо поданих Декларацій.