Нагадаємо, у понеділок, 13 лютого 2012 року, набрала чинності постанова КМУ, згідно з якою інспектор ДАІ зможе зупинити машину злісного неплатника, оголошену в розшук, і відправити її на штрафмайданчик.
Щоб пролити світло на ситуацію, «Судово-юридична газета» звернулася за коментарем до адвоката, кандидата юридичних наук Андрія Авторгова.
За його словами, інформація, поширена у пресі, не зовсім відповідає дійсності. «Затримання транспортного засобу можливе тільки після ухвалення судового рішення і виключно у процедурі виконавчого провадження, за постановою державного виконавця», — пояснив адвокат.
Експерт повідомив, що постанова Кабміну не дає права на «протизаконні дії банку, який запрошує боржника на нібито перевірку закладеного майна та обманним шляхом блокує транспортний засіб, забирає у позичальника техпаспорт або ключі».
У такому разі позичальникові слід звертатися до правоохоронних органів, бо у діях посадових осіб банку є всі ознаки злочину, і автомобіль йому мають негайно повернути. Боржник, щодо якого не ухвалювалося рішення суду, попри заборгованість, може користуватися цим транспортним засобом і навіть виїжджати за межі України.