• Посилання скопійовано

ДАІ відтепер перевірятиме сплату утилізаційного податку

Інспектори ДАІ з вересня почнуть перевіряти автовласників на наявність документу про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів

ДАІ відтепер перевірятиме сплату утилізаційного податку

“З 1 вересня 2013 року набирає чинності Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм“. Нагадуємо, що зазначеним Законом Міністерству внутрішніх справ делеговано ряд повноважень, а саме перевірку наявності документа про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів”, — йдеться в документі УДАІ в м. Києві.

При цьому в разі, перереєстрації транспортного засобу, придбаного в особи, яка не є платником податку за утилізацію, ДАІ оформлюватиме та видаватиме довідки про сплату податку за таку утилізацію.

Водночас автовласники, які отримали автомобіль в якості гуманітарної допомоги, отримуватимуть в ДАІ довідки про звільнення від сплати утилізаційного податку.

В разі втрати або зіпсування довідки, ДАІ безоплатно видаватиме її дублікат.

Відповідно до закону, на ДАІ покладені функції ведення реєстру транспортних засобів, з яких сплачено податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та реєстру автомобілів, на які цей податок не поширюється.

Як повідомлялось, з 1 вересня в Україні набув чинності Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм”.

Згідно з документом, базова ставка податку на утилізацію легкових автомобілів та їхніх кузовів становить 5,5 тис. грн, а автобусів, вантажних автомобілів та вантажопасажирських автомобілів — в розмірі 11 тис. грн.

При цьому розмір коефіцієнтів, які застосовуватимуться для розрахунку остаточної суми податку для нових легкових автомобілів в залежності від об’єму двигуна становить 0,86-5,5 (від 4,7 тис. грн до 30,3 тис. грн), а для легкових автомобілів, що використовуються — в розмірі 1,72-11 (від 9,5 тис. грн до 60,5 тис. грн).

Для автобусів, вантажних автомобілів та вантажопасажирських автомобілів розмір коефіцієнтів становитиме від 0,8 до 1,34 для нових транспортних засобів (від 8,8 тис. грн до 14,7 тис. грн) і від 1,6 до 2,68 для тих, що використовуються (від 17,6 тис. грн до 29,5 тис. грн).

Виключення при сплаті податку становитимуть автомобілі, вироблені українськими виробниками, які мають повний цикл виробництва, що включає зварювання і фарбування, і заводи, що здійснюють промислову збірку автомобілів. Такою опцією українські виробники вони можуть скористатися за умови гарантування самостійної утилізації та створення необхідних потужностей. У сегменті легкових автомобілів цим критеріям відповідають Запорізький автозавод, “Богдан”, “Єврокар” і Кременчуцький автоскладальний завод (КрАСЗ).

Джерело: УНН

Рубрика: Суспільство і життя/Авто

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Авто»