З 1 жовтня не забудьте вмикати ближнє світло фар на авто
Вилучено з «Моїх новин»
У Нацполіції нагадують, що з 1 жовтня на заміських дорогах необхідно включати денні ходові вогні або ближнє світло фар
01.10.2017861
Посилання скопійовано
Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.
Відповідно до пункту 9.8 Правил дорожнього руху, з 1 жовтня по 1 травня дане положення є обов'язковим для виконання і покликане підвищити безпеку дорожнього руху на затемнених ділянках дороги як в світлий час доби, так і в темний.
Саме в зазначений період, у зв'язку із скороченням світлового дня і погодними умовами виникає необхідність у підвищенні видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників руху.
За ігнорування цієї норми, відповідно до частини передбачений штраф у розмірі 425 гривень - повідомляють у Нацполіції.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.
Перехід на бензин Е5 і Е10 – із 5% і 10% біоетанолу від 1 липня не має спричинити різких змін для водіїв. Для ринку це не має стати шоком: таке пальне вже використовують у Європі, а логістика постачання суттєво не зміниться
Бензин на українських АЗС не подорожчає після запровадження з 1 липня 2026 року обов’язкового додавання 5% біоетанолу до бензинів відповідно до європейських стандартів Е5 та Е10
В Україні водії електросамокатів є повноцінними учасниками дорожнього руху. Вони несуть повну адміністративну, кримінальну та цивільно-правову відповідальність за порушення ПДР і спричинення аварій
Оновлений порядок також доповнено інформацією про кількість «слотів» на пунктах пропуску для відкриття маршрутів. Йдеться про спроможність пропуску автобусів у конкретні години
Це стосується пільгових договорів, укладених з 1 січня 2025 року, – подати заяву можна навіть якщо поліс уже неактивний. Компенсація доступна для ветеранів з посвідченням УБД або осіб з інвалідністю внаслідок війни, якщо документ є в Дії
Фізична особа – засновник ТОВ володіє майновими авторськими правами на музичні твори та суміжними правами на фонограми. Для подальшої комерціалізації цих об'єктів інтелектуальної власності засновник планує передати права товариству, яке надалі отримуватиме дохід від їх використання у вигляді роялті. Як відобразити дану операцію в обліку та оподаткувати?
Покупець повернув товар 01.05.2026 р. на суму 500 грн з ПДВ, при цьому дебіторська заборгованість відсутня. Кошти постачальник повернув 20.05.2026 р. на підставі листа покупця від 01.05.2026 р. Які бухгалтерські проведення слід відобразити у продавця і покупця на дату повернення товару та на дату повернення коштів, з урахуванням коригування ПДВ і виникнення заборгованості перед покупцем?
Податкова в запиті зазначає, що ФОП, який закуповує вторинну сировину у населення, не надав відомість на виплату доходу фізичним особам. У такій ситуації ФОП можуть розглядати як податкового агента, а відсутність підтвердних документів здатна спричинити претензії щодо оподаткування виплат, звітності та можливі штрафні наслідки
У травні 2026 року працівниці оформлено відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами; у цьому ж місяці роботодавець здійснив виплату допомоги від ПФУ. Як правильно відобразити початок відпустки в додатку Д5 та суму допомоги в додатках Д1 і 4ДФ Об'єднаного звіту з розбивкою за місяцями?
Кого саме вважати іноземцем для заповнення графи 05 «Громадянин України (1 — так, 0 — ні)» в Додатку 1 (Д1) з ЄСВ? Чи змінює наявність посвідки на постійне проживання та реєстраційного номера облікової картки платника податків (ІПН) статус працівника на громадянина України, і як правильно відобразити його у звітності?