28 березня 2018 року Петро Порошенко підписав Закон від 21.12.2017 р. №2262-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», - повідомляє прес-служба Президента.
Закон набере чинності через 180 днів з дня його опублікування. Станом на 29.03.2018 р. не опублікований і текст його не оприлюднений.
Які зміни передбачено цим законом?
1) Запровадження фото-, відеофіксації правопорушень.
2) Поширення механізму притягнення до адмінвідповідальності особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, за:
- окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі,
- порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів (зокрема, несплату вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, що не мають такого права).
3) Обов’язкове залишення копії постанови або повідомлення про рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу.
4) Повноваження розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу, згідно документу, будуть мати інспектори з паркування.
5) Удосконалено розміри штрафних санкцій за порушення правил паркування. Зокрема, передбачено надання 50% знижки в оплаті штрафів за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, у разі сплати штрафу протягом 10 банківських днів тощо.
6) Визначено підстави звільнення від відповідальності особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, зокрема при вибутті з її володіння номерного знаку або автомобіля внаслідок протиправних дій інших осіб, передачі права керування автомобілем іншій особі на відповідній правовій підставі.
7) Встановлюються всі випадки суттєвого перешкоджання дорожньому руху або створення загрози безпеці руху, зокрема, якщо транспортний засіб:
- поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;
- розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
- розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
- розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
- перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
- порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.
8) Після тимчасового затримання транспортних засобів передбачене невідкладне інформування про це відповідних підрозділів Нацполіції (із зазначенням часу затримання та місця, куди евакуйовано транспортний засіб), розміщення цієї інформації на офіційному веб-порталі виконавчого органу відповідної місцевої ради, а також передачу повідомлень про евакуацію автомобілів на номери мобільних телефонів, які їх власники запропонували для внесення до відповідних інформаційно-комунікаційних систем.
9) Повернення затриманого транспортного засобу відбуватиметься невідкладно після сплати штрафу та вартості послуги із його транспортування та зберігання.
10) Для зручності оплати за паркування та ефективного контролю за її здійсненням створюється законодавча можливість запровадження за рішеннями органів місцевого самоврядування на території відповідних населених пунктів автоматизованої системи контролю оплати паркування.
Органи місцевого самоврядування зможуть впроваджувати автоматизовану систему контролю оплати паркування; вжити заходів щодо збільшення чисельності посадових осіб місцевого самоврядування для прийняття на службу в органи місцевого самоврядування інспекторів з паркування.
***
Читайте також:
Нові правила уже скоро: розвінчуємо міфи навколо закону про паркування.