• Посилання скопійовано

Для автоперевізників готують зміни в перевірках: рішення Міжвідомчої робочої групи

Міжвідомча робоча група з дерегуляції рекомендує спростити низку процедур, пов’язаних з державним наглядом (контролем) за перевезеннями пасажирів та вантажів. Відповідне рішення було прийнято на засіданні 14 березня

Для автоперевізників готують зміни в перевірках: рішення Міжвідомчої робочої групи

Міністерство економіки України розповідає, що міжвідомча робоча група з дерегуляції рекомендує спростити низку процедур, пов’язаних з державним наглядом (контролем) за перевезеннями пасажирів та вантажів. Відповідне рішення було прийнято на засіданні МРГ 14 березня 2024 року.

Зокрема, своїм рішенням МРГ рекомендувала:

  • ухвалити зміни до законодавства для боротьби з нелегальними автоперевізниками, які здійснюють перевезення пасажирів неналежно обладнаним транспортом, чим наражають їх на небезпеку;
  • забезпечити функціонування єдиної цифрової системи, яка міститиме всю інформацію про перевізника та здійснювані ним перевезення, що дозволить зменшити кількість рейдових перевірок на дорозі;
  • переглянути розміри штрафних санкцій в залежності від порушення та його наслідків для безпеки перевезень;
  • конкретизувати перелік вимог законодавства, що перевіряються Укртрансбезпеки.

Міжвідомчу робочу групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності створено рішенням Уряду 13 січня 2023 року. До робочої групи, співголовою якої є Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. 

До роботи МРГ залучено експертів Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness. Діяльність здійснюється за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту EU4busines: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS), що реалізується Ecorys у консорціумі з GIZ, BRDO та Civitta, USAID/UKAid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

За час роботи МРГ вже переглянула понад 1300 регуляторних інструментів для бізнесу, з них 456 рекомендовано скасувати, 584 – спростити. Наразі скасовано вже понад 100 інструментів. 

Нагадаємо, на сайті реформи дерегуляції deregulation.me.gov.ua запрацював дашборд, який відображає перебіг і досягнення реформи.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Суспільство і життя/Авто

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Авто»