Міністерство розвитку громад та територій України розробило новий Порядок виконання міжнародних автобусних перевезень. Йдеться про Наказ №966, який вже зареєстровано в Міністерстві юстиції, чинності він набуде після публікації на порталі.
Оновлений Порядок, зокрема, передбачає запровадження цифрової процедури відкриття маршрутів за кордон за допомогою онлайн-кабінету перевізника та облік дозволів на нерегулярні перевезення Interbus.
«Профільний наказ, що регулює міжнародні пасажирські перевезення, не змінювався останні 20 років. Це означає, що галузь працювала за тими правилами, які не те що не відповідали вимогам часу, а буквально перешкоджали якісним послугам для пасажира та веденню бізнесу для перевізника. Оновлений Наказ передусім зосереджується на цифровізації процесів: відкриття маршрутів, перетину кордону, видачі дозволів на маршрути. Більше не існуватиме окремих комісій, на які треба віднести стоси документів, щоб відкрити маршрут чи внести зміни. Вся процедура буде відбуватись через кабінет перевізника, що дозволить економити ресурс як бізнесу, так і держави, а також попередить будь-які корупційні ризики», — зазначив заступник міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач.
Серед головних змін, що затверджені Наказом:
- Запровадження спрощеної системи подання документів за допомогою цифровізації всіх процесів відкриття, закриття, внесення змін, продовженні міжнародних маршрутів та отримання дозволів. Всі документи подаватимуться через Єдиний комплекс інформаційних систем у сфері безпеки на наземному транспорті (ЄКІС).
- Конкретизація переліку підстав для відкриття, внесення змін, продовження та закриття міжнародних автобусних маршрутів. Закриття міжнародних маршрутів відбуватиметься у разі заяви перевізника, або невиконання протягом чотирьох місяців 50% рейсів, або невиконання перевізником рейсів чи відмові у видачі дозволу іноземної країни.
- Встановлення чіткої вимоги щодо наявності певної кількості автобусів необхідної для обслуговування маршрутів.
- Встановлення конкретних строків розгляду документів перевізників та відкриття маршруту або внесення змін.
- Рішення про відкриття маршруту має бути ухвалено протягом 10 днів з моменту подання документів у кабінеті. Відмову у відкритті маршруту заявник отримає протягом 14 днів.
- Використання у міжнародному сполученні лише автобусів, що відповідають вимогам комфортності та мають систему GPS.
Також буде запроваджено облік видачі Журналів «Інтербус». Для цього буде створено окремий цифровий модуль для видачі таких дозволів на нерегулярні перевезення.
Зазначимо, що тестування онлайн-кабінету невдовзі буде відновлено. Повноцінно користуватись онлайн-кабінетом для відкриття маршруту, внесення змін до маршруту чи його продовження можна буде на початку грудня – після публікації Наказу.