
Міністерство розвитку громад та територій України зазначає, що Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на своєму засіданні 23 квітня рекомендував до ухвалення в другому читанні та в цілому урядовий законопроєкт про “гуманітарний” громадський транспорт.
Проєкт закону передбачає можливість визнавати гуманітарною допомогою громадський транспорт та повноцінно використовувати його для перевезень пасажирів у громадах. Використовувати такий транспорт зможуть комунальні підприємства у громадах.
Йдеться про розроблений Міністерством розвитку громад та територій законопроєкт №12177-1 “Про внесення змін до деяких законів України щодо задоволення потреб населення у перевезеннях в умовах воєнного стану”.
“Фактично кожного дня ми бачимо повідомлення про чергові атаки ворога, де пошкоджено або знищено громадський транспорт. Більше того, громади, мери міст неодноразово порушують це питання. Тому ми зобов’язані дати громадам інструмент повноцінного використання отриманого від благодійників транспорту. Тривалий час це питання не врегульоване, а значить досі не існує законної можливості як перевозити пасажирів, так і домовлятись з партнерами про постачання такого транспорту. Я дякую народним депутатам за підтримку ініціативи. Сподіваюсь, що невдовзі законопроєкт було схвалено в цілому, а громади отримають реальні інструменти підтримки”, – наголосив на засіданні Комітету заступник Міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач.
Законопроєкт дає можливість визнавати автобуси, трамваї, тролейбуси та вагони метро гуманітарною допомогою. Відповідно їх можна буде використовувати для перевезень пасажирів.
Йдеться про гуманітарну допомогу як від українських, так і міжнародних донорів. Відповідно до законопроєкту набувачами гуманітарної допомоги можуть ставати комунальні підприємства – перевізники автомобільним чи міським електричним транспортом.
Нагадаємо, 12 березня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 12177-1 “Про внесення змін до деяких законів України щодо задоволення потреб населення у перевезеннях в умовах воєнного стану”.
Довідково: за час повномасштабного вторгнення майже більше 90 українських громад з 22 областей отримали громадський транспорт у якості гуманітарної допомоги. Йдеться про майже 800 автобусів, 60 вагонів метро, десятки трамваїв та тролейбусів, загалом більше однієї тисячі транспортних засобів.