
Міністерство соціальної політики України розповідає, що на Соціальному порталі Мінсоцполітики – soc.gov.ua – можна подавати заяви на отримання соціальних послуг онлайн, без потреби відвідувати установи. На прикладі послуги денного догляду розглянемо, як це працює – крок за кроком.
Що таке денний догляд
Соціальна послуга денного догляду – це підтримка для людини, яка частково або повністю втратила здатність себе обслуговувати. Тобто така послуга надається людям, які потребують сторонньої допомоги у повсякденному житті.
Так, нею можуть скористатися:
- люди похилого віку, зокрема, з когнітивними порушеннями;
- люди з інвалідністю;
- люди із захворюваннями, які не здатні до самообслуговування;
- люди з тяжкими захворюваннями, навіть до встановлення інвалідності.
У межах послуги денного догляду людина може отримати допомогу з харчуванням, самообслуговуванням, реабілітацію та психологічну підтримку.
Як отримати послугу
Це можна оформити як через звернення до найближчого органу соціального захисту населення у громаді, так і онлайн – через Соціальний портал Мінсоцполітики. Дистанційний формат подання заяви має важливі переваги: це економить ваш час, дозволяє уникнути поїздок і черг, а також можливість відстежувати статус звернення в особистому кабінеті.
- Перейдіть на soc.gov.ua або скористайтеся прямим посиланням, після чого авторизуйтеся в особистому кабінеті зручним для вас способом – за допомогою КЕП, BankID або Дія.Підпис.
- Перейдіть до розділу «Мої заяви» – «Заяви» та натисніть кнопку «Подати нову заяву».
- Оберіть підпункт «Заяви про надання соціальних послуг», заповніть необхідні дані та виберіть послугу.
- За потреби додайте відскановані документи.
- Перевірте заяву та підпишіть її електронним підписом (КЕП).
Готово! Надалі статус звернення можна відстежувати в особистому кабінеті.
Важливо: якщо у вас немає електронного підпису, але ви потребуєте допомоги, ви можете заповнити форму швидкого звернення через головну сторінку порталу без авторизації. Таке звернення можна подавати не тільки за себе, а й за іншу людину – родича, сусіда чи того, хто потребує соціальної підтримки. Тому, якщо ви знаєте таку людину, можете подати інформацію про неї – фахівці розглянуть звернення та оцінять її ситуацію і потреби.