• Посилання скопійовано

«Пакунок школяра»: як отримати допомогу та на що її витратити?

Заяви на отримання допомоги подаються до 15 листопада через Дію або в паперовій формі до сервісних центрів ПФУ. ПФУ перевіряє дані отримувачів, зокрема через верифікацію Мінфіну, та формує перелік для перерахування коштів через АТ «Ощадбанк»

«Пакунок школяра»: як отримати допомогу та на що її витратити?

«Голос України» розповідає, що постанова КМУ від 07.07.2025 №809 «Деякі питання надання одноразової грошової допомоги учням перших класів «Пакунок школяра» передбачає виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 5 000 гривень для учнів перших класів, спрямовану на забезпечення їх необхідним шкільним приладдям, одягом та взуттям. Вона почала діяти з 9 липня після офіційного опублікування в «Урядовому курʼєрі».

 

Основні положення постанови

1. Запровадження програми «Пакунок школяра»

Постановою запроваджується виплата одноразової грошової допомоги «Пакунок школяра» в розмірі 5 000 гривень на кожного учня першого класу закладу освіти, що забезпечує здобуття початкової або базової середньої освіти. Допомога призначається одному з батьків або законному представнику учня, який є громадянином України.

2. Фінансування програми

Виплата здійснюється за рахунок коштів, передбачених Міністерству соціальної політики на 2025 рік у загальному фонді державного бюджету за програмою «Соціальний захист дітей та сім’ї». Додатково можуть залучатися кошти від урядів іноземних держав, міжнародних організацій та донорських установ за умови укладення відповідних меморандумів.

3. Порядок надання допомоги

Затверджено Порядок надання одноразової грошової допомоги учням перших класів «Пакунок школяра», який визначає механізм та умови виплат. Допомога надається у безготівковій формі через спеціальний рахунок у банках, визначених відповідно до постанови КМУ від 26.09.2001 №1231 (Офіційний вісник України, 2001 р., №39, ст. 1762; 2020 р., №6, ст. 278). Кошти можуть використовуватися тільки для придбання шкільного приладдя, дитячого одягу та взуття у суб’єктів господарювання з відповідними кодами категорії діяльності.

4. Вимоги до отримувачів

Отримувачами допомоги є батьки або законні представники учнів перших класів, які є громадянами України та постійно проживають на території України. Для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, або тих, хто тимчасово влаштований до сімей, представником може бути уповноважена особа відповідного закладу чи сім’ї. Допомога не надається, якщо учень виїхав за кордон, перебуває на тимчасово окупованих територіях або не розпочав навчання.

5. Технічна реалізація

До 15 липня 2025 року Міністерство освіти і науки забезпечить технічну можливість підтвердження статусу учня першого класу через програмно-апаратний комплекс «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту». Міністерства соціальної політики, юстиції, освіти і науки, цифрової трансформації та Пенсійний фонд України забезпечать електронну інформаційну взаємодію через систему «Трембіта» для реалізації положень Порядку.

6. Подання заяв та виплата

Заяви на отримання допомоги подаються до 15 листопада через мобільний додаток «Дія» або в паперовій формі до сервісних центрів Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд перевіряє дані отримувачів, зокрема через верифікацію Мінфіну, та формує перелік для перерахування коштів через АТ «Ощадбанк». Кошти мають бути використані протягом 180 днів, а невикористаний залишок повертається до державного бюджету.

7. Зміни до чинних нормативних актів

Внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення соціального захисту дітей та сім’ї, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 №1474 (Офіційний вісник України, 2023 р., №4, ст. 316; 2025 р., №15, ст. 1096, №19, ст. 1274), для врахування витрат на програму «Пакунок школяра».

 

Мета та значення програми

Програма «Пакунок школяра» спрямована на підтримку сімей з дітьми, які вступають до першого класу, шляхом забезпечення фінансової допомоги для придбання необхідних шкільних речей. Вона сприяє соціальному захисту дітей, полегшує фінансове навантаження на батьків та забезпечує рівні можливості для початку навчання. Використання цифрових технологій, зокрема порталу «Дія», та чітка верифікація даних забезпечують прозорість і ефективність виплат.

***

Читайте також: Уряд ухвалив запуск нової виплати – «Пакунок школяра»

Джерело: Голос України

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»