• Посилання скопійовано

Резерв+ знову не працює: в чому причина та що робити?

Час від часу спостерігаються технічні перебої у роботі застосунку Резерв+. Що робити у такому випадку та що буде, якщо не надати ВОД - читайте у новині від редакції

Резерв+ знову не працює: в чому причина та що робити?

Які документи і кому потрібно мати при собі під час воєнного стану?

Згідно з п. 6 ст. 22 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" у період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою уповноваженого представника ТЦК або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

 

Паперова та електронна форми ВОД

Військово-обліковий документ може бути у паперовій формі (на бланку, форма якого затверджена постановою КМУ від 16.05.2024 №559) або в електронній формі.

ВОД в електронній формі створюється  засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або Державного вебпорталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації).

Зокрема, з 18 травня 2024 року почав працювати застосунок для військовозобовʼязаних Резерв+. Такий документ має юридичну силу на рівні з письмовим військово-обліковим документом, який оформляється в районному ТЦК та СП.

За понад рік роботи цього застосунку є можливість оформити відстрочку, згенерувати електронне направлення на ВЛК, а також знайти вакансію у війську через рекрутинг, та виправити дані. 

 

А що робити, якщо відбувся збій у роботі Резерв+

Час від часу спостерігаються технічні перебої у роботі застосунку Резерв+. Це може бути, наприклад, через високе навантаження, технічні оновлення чи запуск нових функцій.

Що ж тоді робити?

1. Скористатися PDF-версією військово-облікового документа. Зверніть увагу, що цей документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього. 

2. Мати при собі паперові ВОД.

Тобто PDF-файл або паперова версія з QR-кодом — це повноцінний документ, який можна показати при перевірці навіть у разі збою застосунку.

 

Які штрафи, якщо немає біля себе ВОД?

Відсутність у військовозобов’язаної особи військового квитка (або цифрового військово-облікового документа) може призвести до адміністративної відповідальності.

Згідно зі ст. 210‑1 КУпАП, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1000 до 1500 н.м.д.г. (17000 - 25000 грн).

Увага! Усі новини про застосунок «Резерв+» (з них понад 50 тільки з початку 2025 року) читайте за посиланням.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»