
В Україні діє механізм, який дозволяє ставити громадян на військовий облік автоматично, без відвідування ТЦК. Це стало можливим після внесення змін до постанови №932, ухваленої Кабінетом Міністрів. Постановка на облік відбувається шляхом взаємодії реєстру Оберіг із Державною міграційною службою (ДМС).
Міністерство оборони роз’яснює, навіщо впровадили цей механізм та що робити у разі виявлення помилок у даних.
Автоматична постановка на військовий облік заощаджує час військовозобовʼязаним, оскільки їм не треба стояти в чергах, збирати папери та проходити військово-лікарську комісію для постановки на облік. Також це полегшує роботу працівникам ТЦК, оскільки зменшує адміністративну рутину і дає змогу зосередитись на питаннях мобілізації.
Крім того, завдяки цим змінам вдалося поставити на облік українців за кордоном та розблокувати їм видачу паспортів, а також українців від 17 до 25 років, яким треба ставати на облік в цей період.
Однак інколи трапляються випадки, коли на облік потрапляють люди, які давно виключені з нього. Або ті, що стоять на обліку, але без позначки в реєстрі Оберіг. Таке відбувається через великий обсяг мобілізаційної роботи та людський фактор: наприклад, оператор ТЦК не вніс ідентифікатор особи до реєстру.
У такому разі необхідно звернутися до ТЦК та розвʼязати проблему разом із працівниками – принести всі документи, що підтверджують виключення з обліку або причину зняття, або довести свою належність до іншого ТЦК.
Увага! Усі новини про застосунок «Резерв+» (з них понад 50 тільки з початку 2025 року) читайте за посиланням.