• Посилання скопійовано

З 8 березня вболівальники Євро-2012 можуть подавати документи на візу до Польщі

З 8 березня 2012 року починається приймання документів для отримання віз вболівальниками, які мають намір поїхати на матчі Євро-2012 до Польщі, повідомляє портал <a href="http://delo.ua/ukraine/kak-ukraincu-poluchit-vizu-v-polshu-i-popast-na-matchi-evro-2012-169149/">«Дело»</a>

Від 8 березня можна подавати документи на отримання віз для відвідин футбольних матчів Євро-2012 у Польщі. Серед усіх 16 країн-учасниць лише українці та росіяни потребують віз. Нагадаємо, що 8 червня у Варшаві матчем Польща — Греція відкриється чемпіонат Європи. МЗС Польщі закликає всіх вболівальників заздалегідь подавати документи. Згідно з Візовим кодексом ЄС, подавати анкету на візу можна не раніше ніж за 3 місяці до початку запланованої поїздки. І робити це можна вже з 8 березня 2012 року.

Завдяки завчасному початку візових процедур футбольні фанати зможуть уникнути черг і заздалегідь запланувати своє перебування у Польщі. Усі візові заяви повинні бути зареєстровані через Інтернет на сторінці https://secure.e-konsulat.gov.pl.

Щоб отримати візу, потрібно реєструватися у системі «Електронне консульство» на офіційному сайті посольства Польщі, ввести свою заповнену анкету до системи (зробивши у ній позначку «на Euro-2012»), роздрукувати її та з нею прийти до консульського відділу.

Квиток + медстраховка = віза

Візи оформлятимуть за прискореною процедурою, і вони можуть бути багаторазовими на термін проведення чемпіонату.

«Діє правило, що квитка на матч Євро-2012 та страховки достатньо для отримання шенгенської візи у диппредставництві Польщі», — на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter повідомив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

Уболівальники — громадяни країн, яким потрібна віза, — отримуватимуть візи на підставі оригіналів квитків на матчі. Зазначимо, що це не скасовує право у відмові видачі візи для людей, які перебувають в Інформаційній системі Шенген або у списку осіб, в’їзд на територію Польщі яких є небажаним. У цьому випадку навіть за наявності квитка можна одержати відмову в отриманні візи.

Як отримати візу, якщо немає квитка на матчі Євро-2012

Уболівальники, які поїдуть на Євро-2012 до Польщі, але у яких не буде квитків на матчі, можуть звертатися за звичайними туристичними візами. При цьому вони проходитимуть за звичайною процедурою. Консульства обіцяють докласти максимум зусиль для термінового розгляду таких звернень.

«Тим, хто при оформленні заявки зможе пред’явити квиток, не потрібно підтвердження резервації готелю та коштів на перебування у Польщі, — повідомив працівник Консульського департаменту польського МЗС Гжегож Моравски в інтерв’ю «Спорт-Експрес». — А ось медична страховка обов’язкова для всіх. Щодо тих, хто їде у фан-зони, не маючи квитків на руках, то вони отримуватимуть візу на звичайних умовах: їм доведеться пред’явити фінансові гарантії та документ про бронювання готелю».

Як отримати візу «поза чергою»

Найпростіший варіант отримання віз дістався Родині УЄФА. Для учасників Євро-2012 (футболісти, судді, лікарі, функціонери УЄФА та ФІФА) на підставі оригіналу листа УЄФА або національної футбольної федерації польські консульства видаватимуть безкоштовні довгострокові візи з правом багатократного в’їзду. При отриманні цього типу візи не потрібна особиста присутність у консульстві.

Крім цього, є можливість і колективного подання документів на візу для організованих груп. У цьому випадку, як у ситуації з Родиною УЄФА, не потрібна особиста присутність. Організовані групи, що подають на візу в період проведення Євро-2012, обслуговуватимуться «поза чергою». А для полегшення проходження процедури реєстрації та отримання віз на період Євро-2012 у всіх польських консульствах у Росії та Україні буде виділено окремий «візовий коридор», в якому не буде потрібна попередня реєстрація через Інтернет. У цьому випадку працюватиме максимальна кількість візових віконець, наскільки дозволятиме інфраструктура.

«На наші консульські відділи у Росії та Україні ляже велике навантаження, адже вони де-факто почнуть працювати як візові відділи, — продовжує Моравски. — Крім того, ми плануємо збільшити кадровий склад консульств».

У зв’язку з цим іти у відпустки всім особам із повноваженнями консулів на цей період заборонено.

Польські дипломати інформують, що на території України подавати документи на візи можна у консульствах та візових центрах. А також вдаватися до послуг акредитованих туристичних фірм, контакти яких можна знайти на інтернет-сторінках консульств Польщі.

Візові центри Польщі в Україні:

— Івано-Франківськ, вул. Короля Данила, 37;

— Львів, вул. Садова, 2А;

— Тернопіль, вул. Танцорова, 14;

— Дніпропетровськ, вул. Катеринівська, 2;

— Донецьк, вул. Артема, 51А;

— Харків, вул. Червоношкільна Набережна, 18А.

2 квітня 2012 року планується відкрити центр у Києві на вулиці Фрунзе, 60.

Адреси консульств Польщі в Україні

1. Консульський відділ Посольства Польщі у Києві, вул. Б. Хмельницького, 60.

2. Генеральне консульство Польщі у Луцьку, вул. Дубновська, 22-Б.

3. Генеральне консульство Польщі у Львові, вул. Івана Франка, 108.

4. Генеральне консульство Польщі в Одесі, вул. Успенська, 2/1.

5. Генеральне Консульство Польщі у Харкові, вул. Артема, 16.

6. Генеральне Консульство Польщі в Севастополі, вул. Пирогова, 3.

7. Генеральне Консульство Польщі у Вінниці, вул. Козицького, 51.

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»