8 червня відбулась колегія Міністерства соціальної політики України, де було розглянуто питання про стан впровадження нового порядку призначення субсидій.
За місяць роботи нового формату призначення субсидій виявлено певні проблеми щодо оперативності обміну інформацією з Державною фіскальною службою і житлово-комунальними організаціями. Проте, зазначив Мущинін, на даний час ця проблема починає вирішуватися.
„Лише 15-20 відсотків декларацій про доходи громадян надійшли до органів соцзахисту заповненими без помилок”, - виокремив ще одне проблемне питання заступник Міністра.
Проаналізувавши виявлені „вузькі місця”, Міністерство соцполітики розробить і внесе на розгляд Уряду зміни до порядку заповнення і подання документів для призначення субсидій, покликані, зокрема, уточнити поняття „достовірність поданих громадянами даних”.
Буде запропоновано скасувати необхідність зазначення в деклараціях разових державних виплат – допомоги ветеранам Другої світової війни до 9 Травня, допомоги на поховання, коштів, що одноразово виплачуються Матерям-героїням, та низки інших аналогічних виплат.
В обговоренні зазначеного питання виступили директор Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації Вадим Боярський і директор Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації Юрій Крикунов.
„Україна проходить важкий етап становлення своєї Незалежності, вагомою складовою якої є незалежність енергетична, - наголосив, підсумовуючи виступи, Міністр Павло Розенко. – Саме ринкова, реальна, ціна газу стимулюватиме різке скорочення його споживання і стане платою за нашу справжню незалежність. Це розуміють усі, навіть ті популісти, які зараз закликають до зниження ціни палива для населення, – замовчуючи, що цей крок тягарем ліг би саме на людей з найменшими доходами”.
„Наше завдання – забезпечити додержання принципу соціальної справедливості в цьому питанні, - акцентував Міністр. – Держава зобов’язана допомогти людям, рівень доходів яких не дає їм змоги самотужки заплатити за комунальні послуги”.
„За перший місяць роботи нової системи до органів соцзахисту звернулися понад мільйон людей, - продовжив Розенко. – Це не стало для нас несподіванкою, ми готувалися до такого валу. Аналіз показує, що системних проблем з наданням субсидій у цілому по державі немає. Але у окремих регіонах проблеми очевидні, – є області, де субсидії призначені 5-7 відсоткам тих, хто звернувся”.
Як наголосив Міністр, програма надання субсидій буде відкоригована з тим, щоб з початком нового опалювального сезону, коли очікується нова хвиля звернень, органи соцзахисту працювали без збоїв.
„З 1 жовтня ми очікуємо як мінімум на ще один мільйон звернень громадян, - сказав Павло Розенко. – І я буду наполягати на тому, що якісне функціонування системи надання субсидій повинно стати одним з головних критеріїв оцінки діяльності голів обласних і районних державних адміністрацій”.
Закликавши учасників колегії до більш активної участі в роз’ясненні українцям особливостей реформованої системи субсидій через ЗМІ, Міністр наголосив: „Акцентую увагу на швидкому розгляді і призначенні субсидій. Кожна відмова повинна бути чітко аргументована. Людина, якій відмовили, повинна почути, що вона має право ще раз подати документи у новому опалювальному сезоні”.