Про це Twitter повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.
"Європейський парламент проголосував за візову лібералізацію для України. 521 голос за, 75 - проти, 36 - утрималися. 26 квітня відбудеться голосування послів ЄС", - повідомив Йозвяк.
Президент України Петро Порошенко, що наразі бере участь у Форумі з безпеки в Києві, привітав українців з позитивним голосуванням Європарламенту за безвізовий режим.
"Вітаю український народ з підтримкою Європарламентом безвізу для українців!" - заявив глава держави.
Також свої вітання з нагоди підтримки безвізу для українців опублікував в Twitter прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Дебати з безвізу для України
Напередодні в ході дебатів, які відбулися в ЄП, більшість депутатів також виступили за введення безвізового режиму між Україною та Європейським союзом. Зокрема, депутат від Німеччини, член Комітету у закордонних справах Міхаель Галлер заявив, що Україна втілила не тільки технічні, але і політичні зміни. За його словами реформи втілюються повільно через бойових дій на сході країни.
Безвізовий режим набуде чинності не раніше червня
Після голосування в Європейському парламенті безвізовий режим для України має схвалити Рада ЄС. Орієнтовно голосування пройде 26 квітня. Підписання угоди може відбутися в середині травня. Остаточне набуття чинності безвізового режиму з ЄС прогнозують на початок червня.
Затримки зі скасуванням віз для українців
Раніше "Польське радіо" повідомляло, що затримка введення безвізового режиму між Україною та ЄС пов'язана з президентськими виборами у Франції, які заплановані на кінець квітня - початок травня 2017 року.
"Європейські дипломати визнають також, що країни ЄС не хочуть поспішати в цій справі через президентських виборів у Франції, намічених на рубежі квітня-травня. Імміграція та захист кордонів є одними з головних тем виборчої кампанії. Скасування віз ЄС для громадян більше 40-мільйонної країни може бути використана радикалами і євроскептиками - побоюються дипломати ЄС", - повідомило видання з посиланням на західних дипломатів.
Зазначимо, що однією з умов надання безвізу для України було затвердження механізму припинення безвізового режиму. Згідно з затвердженим в лютому механізмом, безвізовий режим може бути припинений у разі істотного збільшення числа громадян країни, яким відмовлено у в'їзді, істотного збільшення необґрунтованих клопотань про надання притулку і відсутність співпраці з повернення мігрантів.
Нагадаємо, 28 березня 2017 вступив в силу безвізовий режим між Грузією та Європейським союзом. Таким чином, громадяни Грузії короткостроково можуть відвідувати без віз 22 країни Євросоюзу, 4 країни Шенгенської зони, які не входять в ЄС, і 4 країни-кандидата на вступ до Шенгену.