Міністерство охорони здоров’я України Наказом №1971 від 16.09.2021 р. (який було зареєстровано в Мінюсті 25 жовтня 2021 р. за №1371/36993) вносить зміни до Наказу МОЗ від 19.07.2005 р. №360, що стосуються переходу на застосування тільки електронної форми рецепту на лікарські засоби, зокрема:
- пункт 5 Наказу МОЗ №360 доповнюється абзацом згідно якого з 01 квітня 2022 року виписування рецептів на лікарські засоби, які згідно з інструкції для медичного застосування лікарського засобу підлягають відпуску за рецептом, здійснюється у формі електронного документа – електронного рецепта;
- пункту 3 Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів доповнюється абзацом, який передбачає, що з 01 квітня 2022 року з аптек та аптечних пунктів відпуск рецептурних лікарських засобів, здійснюється за електронними рецептами, виписаними медичними працівниками.
Зміни запроваджені цим Наказом набирають своєї чинності з дня його офіційного опублікування (яке на сьогодні ще не відбулось).
При цьому, як встановлено п. 6 коментованого Наказу МОЗ до 1 квітня 2022 року за суб’єктом господарювання залишається право на самостійне прийняття рішень про запровадження виписування електронних рецептів (крім випадків, коли вимоги щодо обов’язкового виписування електронного рецепта визначено законодавством). А от з 1 квітня 2022 року відповідний абзац виключається з пункту 5 розділу I Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, а тому з цієї дати застосовується лише електронна форма рецепту на лікарські засоби.
Однак, є і виключення – аптекам та аптечним пунктам дозволяється здійснювати відпуск рецептурних лікарських засобів, виписаних до 01 квітня 2022 року на паперових рецептах, у встановленому порядку.
Нагадаємо, що візуальною формою електронного рецепта є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для сприйняття його змісту людиною. Така форма не є Рецептом. Тобто, рецепт повинен бути введено у відповідну систему саме у електронній формі, а його паперове відображення може використовуватись лише для пошуку у системі.
Крім того, за згодою пацієнта суб’єкт господарювання може надавати йому додаткові послуги (сервіси), пов’язані із виписуванням електронного рецепта (повідомлення номера рецепта через засоби мобільного зв’язку, на електронну адресу тощо).
***
Читайте також:
- На придбання антибіотиків та гормональних препаратів потрібні будуть рецепти
- З 1 квітня запрацював Е-рецепт: як його використовувати?
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!