В Україні у 2022 році представлять нові непрямі методи податкового контролю. Згідно з логікою податкової амністії, вони мають запрацювати після того, як закінчиться можливість добровільно зізнатися у зароблених у тіні активах (вересень поточного року).
Про те, як працюватимуть нові методи контролю, на кого вони вплинуть і чому без них не обійтися, розповів в інтерв'ю OBOZREVATEL голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим.
Зокрема, він розповів, які норми будуть прописані в законопроєкті та як мають працювати непрямі методи контролю. З його слів, варіантів не так багато. Є велика покупка від якоїсь суми. Наприклад, від 1 млн грн. Після такої купівлі податкова отримує право запитати платника податків щодо джерел походження коштів. Якщо він не може підтвердити джерело походження коштів та податкова не бачить у своїх базах відповідні білі доходи такого платника, які дозволяють зробити таку покупку, донараховують податок на цю суму за стандартною ставкою (19,5%).
Наприклад, якщо українець продав стару квартиру та одразу ж вирішив купити нову, то в момент покупки, якщо працюватимуть непрямі методи, податкова може запитати, звідки гроші. "Непрямі методи – це не ревізія тих активів, які є. Це тільки про майбутні покупки", - наголосив Гетманцев. При цьому додавши, що витратити сірі гроші на великі покупки, які відображаються у реєстрі, фактично буде неможливо. І це питання не лише податкового контролю. Це також результат фінансового моніторингу.
Наразі Кабмін ще розробляє законопроєкт про непрямі методи податкового контролю на своєму рівні, а перед тим, як вносити, покажуть.
Чекаємо і повідомимо вас про це додатково.
***
Читайте також:
- Кабмін планує ввести непрямі методи податкового контролю
- Після закінчення амністії ДПС перевірить всі доходи фізосіб з 1995 року, – Марченко
- Чого чекати українцям від непрямих методів контролю ДПС: позиція Гетманцева
***