У зв’язку із збільшенням хворих на коронавірус 25 січня обласна Комісія ТЕБ і НС, участь в якій взяв заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, прийняла рішення щодо посилення карантинних обмежень.
Зокрема, з 26 січня по 4 лютого заклади освіти, крім дошкільних, мають перейти на дистанційну форму навчання.
Також комісія пропонує заборонити проведення будь-яких розважальних заходів та обмежити перевезення у громадському транспорті. Йдеться про те, що наповненість транспорту має бути не більше 50% пасажирів.
У разі збереження в області негативної динаміки зі захворюваністю з 1 лютого також припинять роботу закладів громадського харчування із дозволом працювати лише “на виніс”, масові заходи та торгівлю ринків, окрім продовольчих.
Докладніше про це читайте в повідомленні на сайті Львівської облради за посиланням.
І в Тернополі теж!
У зв’язку із різким зростанням захворюваності на COVID-19 у Тернопільській громаді впродовж останнього тижня та з метою недопущення погіршення епідеміологічної ситуації, відбулося засідання міського оперативного штабу.
Заслухавши виступи медиків та інших учасників засідання, на штабі було прийнято ряд додаткових обмежень:
І) Обмежити доступ до структурних підрозділів міської ради відвідувачів. Відповідальним працівникам Тернопільської міської ради забезпечити можливість подання документів, заяв, звернень, тощо поштовими чи електронними засобами.
ІІ) Заборонити роботу закладів громадського харчування та перебування відвідувачів в закладах ресторанного господарства та громадського харчування, після 22-ї та до 7-ї години, із забороною проведення розрахункових операцій після 21-ї години, крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
ІІІ) Заборонити роботу дитячих ігрових кімнат.
IV) Управлінню освіти і науки:
Рекомендувати керівникам закладів освіти:
- організувати освітній процес для учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти усіх типів та форм власності із використанням технологій дистанційного навчання, виходячи з об’єктивної ситуації по захворюваності в кожному закладі, зокрема, для учнів 1-4 класів:
- забезпечити належним чином освітній процес у відповідності до вимог чинного законодавства (постанови головного державного санітарного лікаря від 06.09.2021р. №10 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»).
- забезпечити належну якість повітря приміщень в закладах освіти;
- забезпечити неухильне подання інформації до ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» щодо кількості відсутніх дітей в закладах освіти, кількості закритих класів, закладів.
V) Суб’єктам господарювання поновити на входах інформаційні матеріали із зазначенням можливої максимальної кількості відвідувачів одночасного перебування відповідно до постанови КМУ від 09.12.2020 №1236.
VІ) З 24.01.2022 тимчасово заборонити масові зібрання, дискотеки, святкові події, крім випадків 100 % вакцинації усіх учасників таких заходів із заповненістю приміщень, яка не перевищує 50% загальної кількості (контроль покласти на організаторів заходів та керівників-адміністраторів).
VІІ) Управлінню транспортних мереж та зв’язку:
- організувати максимально можливу вакцинацію водіїв та кондукторів громадського транспорту.
VІІІ) Весь персонал закладів громадського харчування, торгівлі та інших закладів побутового обслуговування населення (крім товарів першої необхідності), які обслуговують населення з приймання відвідувачів повинен бути 100% вакцинований та заповненість приміщень не перевищувати 50% загальної кількості.
Усі обмеження, окрім тих, де зазначена дата їх запровадження, вступають у дію з 26.01.2022 року.
Докладніше про це на сторінці Тернопільської міської ради за посиланням.
МОН рекомендує запровадити для учнів 5-11 класів дистанційне навчання!
Міністерство освіти і науки України надіслало засновникам і керівникам закладів освіти рекомендаційні листи щодо організації освітнього процесу - повідомляє Урядовий портал.
У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в конкретних регіонах, врахувавши консультації з Міністерством охорони здоров’я, МОН рекомендує:
- організувати освітній процес у закладах загальної середньої освіти для учнів 5-11 класів із використанням технологій дистанційного навчання щонайменше протягом двох тижнів;
- у закладах професійної (професійно-технічної) освіти організувати перехід на навчання за дистанційною та/або змішаною формою з внесенням відповідних змін до графіка освітнього процесу та розкладу занять;
- у закладах фахової передвищої, вищої освіти усіх форм власності та сфер управління запровадити дистанційне навчання від 27 січня до 25 лютого 2022 року, урахувавши необхідні зміни до графіка освітнього процесу та розкладу занять.
Незалежно від епідемічної ситуації, відвідування закладів освіти здобувачами дошкільної освіти, учнями спеціальних закладів освіти та 1-4 класів ЗЗСО дозволяється.
У листах зазначено, що необхідно провести додаткову роз’яснювальну роботу з колективами закладів щодо організації освітнього процесу в умовах карантину, а також організувати інформування працівників і здобувачів освіти про заходи, спрямовані на запобігання поширенню хвороби COVID-19, заборону перебування у закладі освіти сторонніх осіб тощо.
Вищі військові навчальні заклади (заклади вищої освіти із специфічними умовами навчання), військові навчальні підрозділи ЗВО, військові коледжі сержантського складу, фахові коледжі зі специфічними умовами навчання організовують освітній процес відповідно до рішень державних органів, у сфері управління яких перебувають.
***