• Посилання скопійовано

Роботодавці закликають дозволити під час війни виїзд громадян з метою закордонних відряджень

Роботодавці закликали Мінекономіки розробити зміни до Правил перетинання держкордону для фахівців, що не мають бронювання, виключно з метою службових відряджень

Роботодавці закликають дозволити під час війни виїзд громадян з метою закордонних відряджень

Наразі перетин кордону у службових цілях можливий виключно для заброньованих військовозобов’язаних працівників, а також інших категорій осіб, зазначених у Правилах, до яких переважна більшість працівників підприємств не належить. Зазначає Федерація роботодавців.

Важливим елементом забезпечення національної економічної безпеки на час воєнного стану є робота підприємств в тилу, які забезпечують стабільність економіки держави збереженням робочих місць, оплатою праці та відповідно фінансовим забезпеченням сімей працівників, сплатою податків і внесків.

Військовозобов’язані працівники задіяні у процесах безперебійної роботи підприємств, своєчасному виконанні замовлень, продовженні функціонування підприємств в цілому.

Таким чином, військовозобов’язані працівники, які працюють на підприємствах, установах і організаціях, як і військовослужбовці виконують визначені завдання щодо захисту економічної національної безпеки задля збереження суверенітету і територіальної цілісності України.

Задля забезпечення сталого функціонування підприємств працівники мають виконувати свої функції у тому числі за кордоном, зокрема, для тестування нового робочого обладнання, поставленого в рамках контрактів, участі у виставках (ярмарках) для промоції продукції національних виробників та укладення нових договорів, інших завдань, які покликані забезпечити та наростити експортну потужність нашої держави у цей важкий час. 

У зв’язку з цим роботодавці звернулися до Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економіки України Юлії Свириденко з проханням надати доручення профільному департаменту розробити зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою КМУ від 27.01.1995 №57, передбачивши категорії осіб з числа персоналу підприємств, установ, організацій, які не мають бронювання (окрім тих, що належать до дефіцитних військових спеціальностей), та окремий порядок їх виїзду за кордон виключно та з метою службових відряджень. 

***

Джерело: Федерація роботодавців України

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»