На офіційній сторінці Сухопутних військ ЗСУ наведено роз'яснення щодо проведення мобілізації начальника Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковника Романа Горбача.
Він відповів на такі питання:
Чи обовʼязково повістку має заповнювати начальник ОТЦК та СП?
Повістку може підписати як співробітник ТЦК, так і представник місцевої адміністрації, уповноважений працівник підприємства.
Чи можуть роздавати повістки в громадських місцях?
Повістка видається для того, щоб громадянин з'явився до Територіального центру комлектування (ТЦК) для уточнення його військово-облікових даних та стану здоров'я.
Отримання повістки не означає призов до лав ЗСУ чи інших збройних формувань держави.
Повістки можуть роздавати в будь-якому громадському місці, не забороненому законодавством.
Територіальні центри комплектування зобов'язані керувати обліком військовозобов'язаних, щоб мати достовірну інформацію про їх кількість. Для роздачі повісток начальники ТЦК обирають певні місця з розрахунком того, де в найкоротший час і найефективніше можна виконати це завдання
Як формуються мобілізаційні плани?
Комплектування військових частин відбувається за територіальним принципом. Завдяки обліку військовозобов'язаних, у ТЦК є інформація про кількість представників конкретних спеціальностей у кожному регіоні. Але у разі нестачі можуть залучатись фахівці з інших регіонів.
Чи залучені вже всі добровольці?
Наразі не всіх добровольців призивають на службу. Це пов'язано з тим, що планові мобілізаційні завдання ставляться не за кількістю людей, а за кількістю необхідних фахівців.
***
Читайте також: