• Посилання скопійовано

Як відбуватиметься компенсація ремонту, зробленого за власний кошт

Шуляк наголосила, що з 1 січня 2024 року громадяни зможуть отримати компенсації за зроблений власним коштом ремонт житла, яке було пошкоджено внаслідок війни рф проти України

Як відбуватиметься компенсація ремонту, зробленого за власний кошт

З 1 січня 2024 року громадяни зможуть отримати компенсації за зроблений власним коштом ремонт житла, яке було пошкоджено внаслідок війни рф проти України.

Про це розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в ефірі Суспільного.

«Ті люди, які витрачали свої власні кошти або брали запозичення в банку на відновлення свого житла, отримають від держави відповідну компенсацію. Ця програма працюватиме аналогічно першому етапу програми єВідновлення, тобто буде чек-лист із зазначенням вартості пошкодженого елементу. Це буде середня вартість, яку у своїй постанові затвердив уряд, щоб уникнути зловживань і щоб був єдиний підхід відшкодувань», – повідомила вона.

Раніше програма компенсацій не поширювалась на тих, хто робив ремонт за власний кошт. Саме тому, аби виправити несправедливість, народними депутатами був розроблений і поданий відповідний законопроєкт №10063, він вже ухвалений і підписаний Президентом.

Народна депутатка наголосила, що програма працюватиме аналогічно першому етапу програми єВідновлення.

«Для цього не потрібно збирати чеки. Достатньо мати лише фотофіксацію пошкоджень на момент початку ремонтних робіт», – пояснила Олена Шуляк.

Подати заявку на отримання компенсації, зазначає голова комітету, можна через додаток Дія, порядок подання документів аналогічний порядку подання за програмою єВідновлення стосовно зруйнованого житла.

«Надалі потрібно буде допустити представників комісій до огляду житла, щоб зафіксувати пошкодження і їхню вартість. У громадах вже створені відповідні комісії, де 30% членів можуть становити представники громад організацій. Вони можуть допомагати тим представникам комісії, які мають будівельну освіту, – контролюватимуть процес. І потім отримає людина отримує кошти, які зможе витрачати на інше. Максимальна сума компенсації - до 200 тис. грн. Але уряд розробляє можливість збільшити компенсацію», – сказала голова партії.

Джерело: Слуга народу

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»