• Посилання скопійовано

Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено ще на 90 днів: опубліковано закони

9 листопада В. Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні з 16 листопада ще на 90 днів (до 14 лютого 2024 року). Їх опубліковано в "Голосі України" 10 листопада. Відповідно вони набрали чинності з 10 листопада.

Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено ще на 90 днів: опубліковано закони

9 листопада Президент В. Зеленський підписав:

  • Закон від 08.11.2023 №3429-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" (раніше законопроєкт №10211);
  • Закон від 08.11.2023 № 3430-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації" (раніше законопроєкт №10212).

Законами передбачено продовження воєнного стану та загальної мобілізації з 16 листопада строком на 90 днів. Їх опубліковано в "Голосі України" 10 листопада. Відповідно вони набрали чинності з 10 листопада.

Як наголосив Я. Железняк, для продовження треба схвалення ВРУ, де голосування заплановано вже цього тижня. І це буде вже десяте голосування ВРУ за воєнний стан з початку війни. До цього Рада вже дев'ять разів схвалювала такі рішення: 24 лютого, 15 березня21 квітня22 травня15 серпня,  і 16 листопада 2022 року, а цього року - 07 лютого2 травня, 27 липня.

Нагадаємо, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що запроваджується в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності. Він передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

***

Читайте також: Продовження воєнного стану до 14 лютого 2024 року: які наслідки для бізнесу?

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»