• Посилання скопійовано

Кому згідно з новим законом про мобілізацію не треба йти до ТЦК?

Ті, хто перебуває на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів уточнити адресу проживання, номери телефонів та інші особисті дані

Кому згідно з новим законом про мобілізацію не треба йти до ТЦК?

Новий закон про мобілізацію набуває чинності 18 травня 2024 року. Він встановлює низку додаткових обов’язків для українців.Ті, хто перебуває на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів уточнити адресу проживання, номери телефонів та інші особисті дані.

Про те, кому не треба йти до ТЦК після набуття чинності новим законом про мобілізацію, у коментарі РБК-Україна пояснює адвокат і провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич.

 

Кому потрібно оновити дані у ТЦК

Для тих, хто перебуває на території України, оновити дані можна трьома способами:

  1. самостійно прийти до ТЦК та СП;
  2. через центри надання адміністративних послуг;
  3. через електронний кабінет.

Якщо ви за кордоном, то можна повідомити такі дані на офіційну електронну адресу або номер телефону ТЦК, які мають бути зазначені на офіційному сайті такого ТЦК, або через електронний кабінет. Планується, що оновлення через ЦНАП має запрацювати з 17 травня, а електронний кабінет – з 17 червня.

"Оскільки в законі прямо зазначений обов’язок для всіх громадян оновити свої дані, в такому випадку це стосується і жінок, які перебувають на військовому обліку. Наразі жінки, які мають або здобувають медичну/фармацевтичну освіту, зобов’язані ставати на військовий облік у ТЦК та СП", – каже Антон Маринич.

Таким чином, законодавець встановив обов’язок з актуалізації свої даних протягом 60 днів (починаючи з 18 травня) для таких категорій:

  • призовники – 17-25 років, які мають посвідчення про приписку;
  • військовозобов’язані – 25-60 років, які мають тимчасове посвідчення або військовий квиток;
  • жінки медики та фармацевтиякі перебувають на військовому обліку.

"Тому ситуація така, що незалежно від того, чи ви призовник або військовозобов’язаний, а також чи є у вас підстави для відстрочки, у вас є обов’язок протягом 60 днів оновити дані", – пояснює співрозмовник.

 

Кому не треба йти до військкоматів

Обов’язок йти до ТЦК для оновлення даних не поширюється на громадян, які виключені з військового обліку, тому їм таке оновлення проводити не потрібно, каже Антон Маринич.

За новим Законом, виключенню з військового обліку у ТЦК та СП підлягають громадяни, які:

  • припинили громадянство України;
  • визнані непридатними до військової служби;
  • досягли граничного віку перебування в запасі.

"Якщо вас виключили з обліку, ваш військово-обліковий документ не вилучається і в нього вносяться дані про виключення із військового обліку. Якщо ви оновили свої дані до 18 травня (до набрання чинності законом), в будь-якому випадку у нього виникає обов’язок оновити їх ще раз, навіть якщо не відбулось жодних змін", – каже юрисконсульт.

Нагадємо, в Україні зростуть штрафи для ухилянтів. 

***

Читайте також

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»