• Посилання скопійовано

Подання на єВідновлення громадянам без довідки з БТІ: прийнято за основу закон

19 грудня ВРУ ухвалила у І читанні законопроєкт, який спрощує доступ до єВідновлення громадянам, які з тих чи інших причин не внесли своє пошкоджене або зруйноване житло до Державного реєстру речових прав через відсутність доступу до БТІ

Подання на єВідновлення громадянам без довідки з БТІ: прийнято за основу закон

Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт, який спрощує доступ до єВідновлення громадянам, які з тих чи інших причин не внесли своє пошкоджене або зруйноване житло до Державного реєстру речових прав (ДРРП) через відсутність доступу до БТІ – №11440. Депутати очікують, що ухвалити законопроєкт остаточно можна буде вже на початку 2025 року.

Про це повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк і співавторка законопроєкту №11440.

Вона пояснила, що досить поширеною була ситуація, коли власники зруйнованого житла не могли податись на єВідновлення через те, що заздалегідь не внесли своє житло до ДРРП. Раніше у такому разі потрібно було звертатися до Бюро технічної інвентаризації (БТІ) за витягом про право власності на житло, але тепер отримувати витяг з БТІ буде не обовʼязково.

За її словами, житло, право власності на яке оформлене після 2013 року, у ДРРП зареєстровано автоматично. Але житло, придбане раніше, громадянам потрібно було вносити до ДРРП самостійно.

«Багато українців про це просто не знали. Тому, щоб отримати компенсацію, їм потрібно було отримати витяг про право власності у БТІ. Але у деяких, на жаль, не поодиноких випадках БТІ або у зоні бойових дій, або фактично зруйноване, а архіви з нього вивезти не встигли. Тому і отримати витяг було неможливо. А отже, підтвердити право власності можна було лише через суд. Таким чином, ще влітку ми зареєстрували законопроєкт №11440, який дозволяє пройти процес верифікації без суду. Сьогодні його нарешті підтримали у першому читанні, тож сподіваюся, що на початку року ми матимемо остаточно ухвалений закон», – наголосила Шуляк.

Документ, пояснила вона, передбачає, що реєстратори та нотаріуси зможуть вносити дані до ДРРП на підставі належно оформлених паперових правовстановлювальних документів без потреби верифікації інформації від БТІ, якщо доступ до архівів втрачено або вони були знищені.

«У законопроєкті пропонується створити перелік таких БТІ, аби власники нерухомості, які свого часу реєстрували своє право власності у цих установах, могли звернутися до державного реєстратора або нотаріуса і внести відомості до ДРРП, маючи на руках паперові правовстановлювальні документи», – зауважила Олена Шуляк.

Крім того, повідомила вона, після остаточного ухвалення законопроєкту №11440 зможуть подаватись на компенсацію громади, які не могли внести відомості до ДРРП шляхом звернення до державного реєстратора або нотаріуса через відсутність доступу або фізичне знищення архіву бюро технічної інвентаризації (БТІ).

Шуляк також підкреслила, що наступним кроком має стати розблокування можливості подаватись на компенсацію громадянам, чиє зруйноване житло розташоване на ТОТ – наразі дії Уряду мають бути спрямовані на пошук фінансування цих виплат.

Джерело: Слуга народу

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»