• Посилання скопійовано

Які алгоритми дій громадян та бізнесу на період відновлення реєстрів Мінʼюсту: деталі від Стефанішиної

Під час брифінгу Стефанішина розповіла про поточну ситуацію із функціонуванням державних реєстрів, про план відновлення роботи ключових реєстрів та взаємодію з іншими держорганами, а також навела алгоритми дій громадян та бізнесу на період відновлення реєстрів

Які алгоритми дій громадян та бізнесу на період відновлення реєстрів Мінʼюсту: деталі від Стефанішиної

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністр юстиції України Ольга Стефанішина разом з т.в.о. керівника Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Володимиром Карастельовим провели брифінг щодо наймасштабнішої кібератаки росіян на державні реєстри за останній час. Про це йдеться у повідомленні Мінʼюсту на його офіційній сторінці у Фейсбуці.

Ольга Стефанішина повідомила, що внаслідок цієї атаки Міністерство юстиції призупинило діяльність всіх державних реєстрів, які адмініструються Мін’юстом для уникнення подальшого розгортання загроз.

Віце-прем’єр-міністр звернула увагу, що всі акти цивільного стану про народження, смерть, одруження і розлучення можуть здійснюватись у звичайному порядку, але із застосуванням паперових носіїв. Найближчим часом на офіційній Фейсбук-сторінці Мін’юсту буде розміщена інформація про відділи реєстрації актів цивільного стану, до яких можна звернутися по всій території України для здійснення відповідних дій. При цьому всі соціальні виплати, пов’язані з настанням певних актів цивільного стану, здійснюються на основі відповідних заяв також будуть розглянуті після відновлення реєстрів.

Ольга Стефанішина повідомила, що на розгляд Уряду буде внесено проєкт постанови, який передбачає призупинення обчислення всіх строків до відновлення функціонування реєстрів.

Також реєстрація відомостей про заповіти, зміни до них, скасування заповітів, зведені спадкові справи, спадкові договори, зміни до них, розірвання спадкових договорів, дублікати про нотаріальне посвідчення довіреностей, припинення їх дії здійснюється без доступу до реєстрів. Тобто ці дії будуть здійснюватися нотаріусом. Фактично всі нотаріальні дії, які не потребують перевірки даних в реєстрах, будуть здійснюватись державними та приватними нотаріусами.
Державна реєстрація юридичних осіб, їхньої символіки, громадських формувань, які не мають статусу юридичної особи, фізичних осіб-підприємців та відокремлених підрозділів юридичної особи здійснюється виключно програмним забезпеченням ДРРП.

Наразі тривають роботи з відновлення реєстрів, які перебувають у компетенції відомства. За словами Віце-прем’єр-міністра, події останніх днів не вплинули на роботу інших інформаційних систем держави.

Стефанішина наголосила, що всі дані, які перебували в реєстрах, збережені і будуть відновлені.

Насамперед, Мін’юст відновить Єдиний реєстр довіреностей, Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів та Спадковий реєстр, що дозволить забезпечити належний облік даних та мінімізувати негативний вплив внаслідок потенційних неправомірних нотаріальних дій.
Надалі у пріоритеті відновлення Державний реєстр актів цивільного стану громадян, Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Державний реєстр прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

«Я прошу громадян проявити певне терпіння. Ми також розгорнули відповідні спроможності системи безоплатної правничої допомоги. Усі, хто потребуватиме додаткової інформації чи матиме запитання, на які не знайдеться відповідей на офіційних ресурсах Міністерства юстиції та суміжних служб, можуть звернутися на гарячу лінію безоплатної правничої допомоги. Там громадянам нададуть правову допомогу, роз’яснення та сприятимуть у вирішенні будь-яких питань, що виникатимуть до повного відновлення роботи державних реєстрів», — наголосила Ольга Стефанішина.

Т.в.о. керівника Департаменту кібербезпеки СБУ Володимир Карастельов повідомив про те, що з перших хвилин кібератаки Департамент кібербезпеки Служби безпеки України включився в роботу. Він зазначив, що Служба безпеки України проводить комплексні заходи за трьома напрямами:

  • відбиття кібератаки;
  • відновлення працездатності інфраструктури та подолання наслідків;
  • документування цієї кібератаки як злочину.

За даним фактом СБУ відкрила кримінальне провадження за низкою статей Кримінального кодексу України, у тому числі за статтею 438 «порушення законів та звичаїв війни». Головною версією, яку розглядає СБУ, є причетність російських спецслужб до здійсненої атаки, зокрема гру гш рф.

Щодо потенційного витоку даних та отримання них ворогом співробітник спецслужби поінформував, що допоки триває розслідування. Крім того, він повідомив, що СБУ на постійній основі надає рекомендації і технічну допомогу на запити відповідних установ та органів.

На сьогодні доступні такі нотаріальні дії:

  • посвідчення заповіту та довіреності;
  • видача дублікатів нотаріальних документів, що зберігаються у справах нотаріуса;
  • засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них;
  • засвідчення справжності підпису на документах, у тому числі засвідчення справжності підпису на згоді на виїзд дитини за кордон без супроводу одного з батьків;
  • засвідчення вірності перекладу документів з однієї мови на іншу;
  • вчинення виконавчих написів.

Крім того, забезпечена можливість заведення нотаріусом спадкової справи за зверненням спадкоємця.

***

Читайте також
 

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»